„Mužstvo v obou jarních zápasech odvedlo dobrý výkon, a přestože po jednom bodu to naskakuje pomalinku, oba ty výsledky bereme,“ vyzdvihl asistent trenéra Jiří Kohout. „V utkání se Spartou má i jeden bod velkou cenu a s Hradcem to mohlo skončit tak i tak, remíza tudíž určitě není zklamáním,“ dodal.

Plzeňská Viktoria, která bude v sobotu večer na Střeleckém ostrově soupeřem domácího Dynama, to na fotbalisty z jihu Čech dlouhodobě umí – naposledy Dynamu podlehla před více než patnácti lety!

Bodovat v Č. Budějovicích bude Plzeň určitě chtít i tentokráte. Formu Viktoria před týdnem potvrdila i na Letné, kde hrála se Spartou 2:2, přičemž většinu času byla jednoznačně lepší. „Musím hráče pochválit, sehráli vynikající zápas. Nakonec byl smolný, měli jsme vyhrát výrazným rozdílem, ale bohužel jsme neuhlídali standardku a místo, abychom proměnili jednu ze dvou tutovek v závěru, jsme inkasovali,“ litoval trenér Michal Bílek. „Konec jsme nezvládli, ale můžeme se odpíchnout od toho, že i na Letné umíme sehrát tak dobrý zápas. Musíme šlapat dál!“ burcoval Lukáš Hejda.

Do Plzně v týdnu dorazil na půlroční hostování z Jablonce obránce Libor Holík, jenž bude k dispozici už v Č. Budějovicích. „Vím, jakého hráče jsme získali. Jde o velmi kvalitní alternativu na kraj obrany či zálohy,“ chválil novou akvizici Bílek. „Mám natrénováno, v Jablonci jsem hrál, takže jsem v Budějovicích jsem připraven naskočit. Chci týmu pomoct vybojovat ty nejvyšší příčky,“ řekl Libor Holík pro plzeňský web.

Fotbalisté Dynama kvalitu soupeře respektují, chtěli by ale navázat na úvodní jarní zápasy, v nichž Dynamo nastoupilo v nachlup stejné základní sestavě. „Jenže teď sestava dozná velkých změn, protože hned tři hráči ze základu jsou mimo hru,“ zmínil Jiří Kohout absence Benjamina Čoliće (proti Hradci byl vyloučen), Jakuba Hory (čtyři žluté karty) a Ondřeje Mihálika (dohoda klubů, na hostování přišel z Plzně).

„Minimálně tři změny tudíž v sestavě budou, ale definitivně složení týmu určíme až před zápasem,“ uvedl Horejšův asistent s tím, že se na sestavu se nabízí řada možností. „Naskočit může třeba Patrik Brandner, k dispozici je Patrik Hellebrand,“ jmenoval namátkou Kohout.

„Plzeň má z vedoucí trojky aktuálně zřejmě nejstabilnější formu. Je to tým, který je pevný v defenzívě, dostává minimum gólů a po příchodu trenéra Bílka zvládá zápasy vyhrávat o gól. Ve hře Viktorky dle mého názoru převažuje účelnost,“ zdůraznil asistent trenéra Horejše.„Dobře víme, jak těžký zápas nás čeká, ale těšíme se na něj i proto, že může přijít už více diváků. Dle uvolněných opatření skoro čtyři tisíce, to už je na našem stadionu solidní návštěva. Doufáme, že i s pomocí fanoušků můžeme zápas zvládnout,“ zdůraznil Jiří Kohout.

Vstupenky v ceně 300 Kč (zlevněné 100 Kč) lze koupit online na www.ticketlive.cz, anebo před utkáním na pokladnách (děti do šesti let mají vstup zdarma). U vstupu už není nutno předkládat potvrzení o bezinfekčnosti.