Martin Sladký se narodil prvního března 1992 v Domažlicích. Na pravém kraji obrany nastupuje v dresu Dynama České Budějovice. Jeho syn Matyáš je super kluk. Podívejte se na video, poznáte hned, komu fandí. Tatínek reprezentoval ČR v mládežnických kategoriích. Bude syn jako táta?

Fotbalovou kariéru začal v klubu TJ Jiskra Domažlice. Na tento klub nedá dopustit. "Jsem z Domažlic," hlásí se hrdě fotbalista, který si zahrál ve Viktorii Plzeň, kde se v roce 2010 propracoval do prvního mužstva. V ročníku 2010/11 se podílel dokonce na zisku mistrovského titulu. V kariéře si užil své. Vyrovnat se musel s vrozenou vadou. A prasklou plící.

Jeho angažmá v Č. Budějovicích není v Jihočeském kraji první. V lednu 2012 odešel na hostování do tehdejšího mužstva FC MAS Táborsko, které už delší čas hraje pod názvem FC Silon Táborsko.

Zahrál si v Olomouci, v Sigmě patřil mezi opory kádru, nastoupil k více než 100 zápasů. V roce 2021 přestoupil do Dynama České Budějovice, které ho v roce 2022 uvolnilo na hostování do Mladé Boleslavi.

V této sezoně už za Dynamo odehrál 1114 minut. Nastřádal je ve 14 zápasech, na kontě má jednu gólovou asistenci. A Matyáš? Už chodí za tátou na zápasy. Bude hrát fotbal? "Do školičky chodí, podporu má, uvidíme," usmívá se fotbalový obránce Dynama.