Fotbalisté Sparty opět zaváhali. Letenští remizovali v nadstavbové skupině o titul s nováčkem Hradcem Králové 1:1 a výrazně se jim snížila šance na titul. Pražané nevyhráli druhý z posledních tří zápasů.

Karvinští prohráli v nadstavbové skupině o záchranu 0:2 v Jablonci a sestupují. Slezané opouští první ligu po šesti sezonách.

Slavia - Plzeň 1:1

Vršovického obhájce trofeje poslal v přímém souboji o vedoucí příčku v první minutě nastavení do vedení z penalty Ondřej Kúdela, ale v páté minutě nastavení srovnal rovněž z pokutového kopu Jean-David Beauguel. Plzeň protáhla sérii bez porážky na 19 kol. Západočeši v lize neporazili Slavii podeváté za sebou, ale remíza je přiblížila k zisku titulu. V Edenu Viktoria za posledních 11 duelů nejvyšší soutěže teprve podruhé bodovala.

Z této situace penalta ještě nepřišla. Ty se ke slovu dostaly až v závěru, Slavia s Plzní remizovala 1:1.
Penaltový finiš. Šlágr skončil remízou a k titulu má blíže Plzeň

Branky: 90.+1 Kúdela z pen. - 90.+5 Beauguel z pen. Rozhodčí: Frankowski - Boniek, Winkler - Jakubik (video, všichni Pol.). ŽK: Hovorka - Havel, Kopic, Staněk, Hejda. Diváci: 18.732.
Slavia: Mandous - Bah, Kúdela, Hovorka, Oscar - Holeš (83. Talovjerov), Hromada (83. Jurásek) - Lingr (79. Schranz), Traoré (63. Provod), Olayinka - Tecl (63. Sor). Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Staněk - Santos, Hejda, Pernica - Kopic (90.+4 Trusa), Kalvach, Bucha (90.+4 Čermák), Havel - Sýkora (64. Chorý), Mosquera - Beauguel. Trenér: Bílek.

Sparta - Hradec Králové 1:1

Letenské poslal po změně stran z penalty do vedení Dávid Hancko, za hosty srovnal první ligovou trefou Michal Leibl. "Votroci", kteří v úvodu nadstavby překvapivě zdolali mistrovskou Slavii 4:3, neprohráli v nejvyšší soutěži podeváté za sebou. Se Spartou bodovali v lize po sérii osmi proher poprvé od února 2012, kdy ji doma porazili 1:0. V 31. vzájemném ligovém duelu došlo k první remíze.

Branky: 52. Hancko z pen. - 65. Leibl. Rozhodčí: Hocek - Kříž, Šimáček - Franěk (video). ŽK: Haraslín, Vitík - Leibl, Koubek (trenér), Čech, Soukeník. Diváci: 7371.
Sparta: Heča - Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer - Haraslín (68. Minčev), Pavelka (85. Sáček), Ladislav Krejčí II, Karabec (59. Dočkal), Pešek (84. Juliš) - Čvančara. Trenér: Vrba.
Hradec: Vízek - Čech, Král, Leibl - Mejdr, Kučera, Vlkanova (90.+4 Prekop), Kodeš, Novotný - Kubala (85. Soukeník), Vašulín (63. Rada). Trenér: Koubek.

Slovácko - Ostrava 3:1

Slovácko otočilo zápas s Ostravou a doma vyhrálo 3:1. Na branku Jiřího Klímy z šesté minuty odpověděl po přestávce hattrickem střídající Václav Jurečka a se 17 brankami poskočil do čela tabulky střelců. Tým z Uherského Hradiště má na Baník náskok 11 bodů a v konečné tabulce nejvyšší soutěže skončí nejhůře čtvrtý. Navíc se vítězně naladil na středeční finále domácího poháru se Spartou.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) ve 2. kole skupiny o titul přivítalo na svém stadionu Baník Ostrava.
Paráda! Jurečka hattrickem skolil Baník. Slovácko má jisté evropské poháry

Branky: 55. z pen., 69. a 90.+5 Jurečka - 6. Klíma. Rozhodčí: Radina - Pečenka, Vyhnanovský - Zelinka (video). ŽK: Sadílek - Laštůvka, Lischka, Ndefe. Diváci: 4727.
Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška (78. Tomič) - Daníček (66. Ljovin), Havlík - Kohút (46. Jurečka), Sadílek (90.+2. Vecheta), Holzer (78. Šimko) - Cicilia. Trenér: Svědík.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Takács (85. Pokorný), Lischka, Fleišman - Kaloč (85. Budínský), Boula (71. Tetour) - Jaroň, Smékal, Buchta (58. Almasi) - Klíma (71. Kuzmanovič). Trenér: Galásek.

Liberec - Olomouc 0:2

Olomoučtí zvítězili v odvetě v Liberci 2:0 a postoupili do finále. Hanáky poslal v 28. minutě do vedení Ondřej Zmrzlý a pojistku přidal po změně stran Antonín Růsek. V úvodním duelu před týdnem Sigma doma vyhrála 1:0. Ve finále skupiny o umístění se Olomoučtí utkají s Mladou Boleslaví o prémii milion korun a lepší nasazení v příštím ročníku domácího poháru.

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 0:2, Matěj Hadaš

Branky: 28. Zmrzlý, 64. Růsek. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Machač - Ondráš (video). Bez karet. Diváci: 1428. První zápas: 0:1, postoupila Olomouc.
Liberec: Vliegen - Koscelník (58. Alijagič), Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula - Tiéhi - Jan Matoušek (46. Rabušic), Havelka (30. Frýdek), Višinský (46. Rondič), Tupta - Hilál (67. Doumbia). Trenér: Kozel.
Olomouc: Stejskal - Hubník, Jemelka, Vepřek (86. Poulolo) - Chvátal, Breite, Sedlák (85. Sláma), Zmrzlý - Daněk (76. Langer) - Hadaš (60. Šíp), Růsek (86. Piňa). Trenér: Jílek.

Mladá Boleslav - České Budějovice 1:0

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v odvetném semifinále nadstavbové skupiny o umístění v první lize České Budějovice 1:0 a v součtu s úvodním venkovním vítězstvím 3:2 postoupili do finále. Utkání v Lokotrans Aréně rozhodl v 87. minutě záložník David Douděra svým osmým gólem v posledních osmi zápasech. Středočeši se utkají ve dvojzápase o finanční prémii a lepší nasazení v příští sezoně domácího poháru s Olomoucí, která vyřadila Liberec. České Budějovice nevyhrály ani 16. venkovní zápas v sezoně a ročník nejvyšší soutěže zakončily na desátém místě.

David Douděra se trefil i v domácím zápase proti Českým Budějovicím
Boleslav si doma náskok pohlídala a zahraje si se Sigmou o milion

Branka: 87. Douděra. Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Kotalík - Proske (video). ŽK: Čavoš, Valenta, Čoudek (všichni Č. Budějovice). První zápas 3:2, postoupila M. Boleslav.
M. Boleslav: Šeda - Pech, Šimek, Suchý, Karafiát - Dancák - Douděra (89. Skalák), Matějovský, Mašek (60. Hlavatý), Ewerton - Ladra (90.+1 Smrž). Trenér: Hoftych.
Č. Budějovice: Šípoš - Čolič, Králik, Čoudek, Skovajsa - Čavoš (80. Hais), Valenta - Van Buren (56. Tolno), Hellebrand, Brandner (80. Hora) - Michal Škoda (46. Mihálik). Trenér: Horejš.

Jablonec - Karviná 2:0

Poslední tým nejvyšší soutěže prohrál ve druhém kole nadstavbové skupiny o záchranu v Jablonci 0:2 a už nemá šanci opustit 16. přičku, která jako jediná znamená přímý pád do druhé ligy. Slezané museli pro zachování teoretické naděje na záchranu bodovat. V Jablonci však prohrávali od 15. minuty po trefě Jakuba Martince a do přestávky překonal jejich obranu ještě Jaroslav Zelený. Severočeši vyhráli po 11 zápasech a poprvé s novými trenéry Jiřím Vágnerem a Tomášem Čížkem, kteří nahradili v týdnu odvolaného Petra Radu.

Branky: 15. Martinec, 42. Zelený. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Pfeifer - Kocourek (video). ŽK: Jursa, Bartošák, Čmelík, Páník (trenér, všichni Karviná). Diváci: 1701.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Zelený, Krob (46. Pleštil) - Hübschman - Černák, Kratochvíl (90.+2 Smejkal), Kubista, Malínský (84. Považanec) - Ikaunieks (64. Nešpor). Trenér: Vágner.
Karviná: Bajza - Bartošák (65. Čmelík), Buchta, Kobouri, Šehič - Jursa (71. Teplan) - Svoboda (46. Chvěja), Qose (46. Dramé), Túlio, Sinjavskij (46. Vlachovský) - Papadopulos. Trenér: Páník.

Zlín - Teplice 3:0

O branky Zlína se v úvodu postarali Vachtang Čanturišvili a Vukadin Vukadinovič, ve 34. minutě pojistil výhru domácích Martin Cedidla. "Ševci" v nejvyšší soutěži vyhráli po pěti zápasech a vykročili k záchraně. Na čtrnáctou barážovou příčku, která po dnešní porážce zůstala Teplicím, mají náskok šesti bodů.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) ve 2. kole skupiny o udržení přivítali na Letné Teplice.
Skvělý nástup rozhodl. Ševci zdolali Teplice 3:0 a jsou blízko záchraně

Branky: 3. Čanturišvili, 7. Vukadinovič, 36. Cedidla. Rozhodčí: Szikszay - Váňa, Volf - Franěk (video). ŽK: Dramé - Shejbal. Diváci: 3021.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Simerský, Procházka - Conde - Dramé (83. Jawo), Hrubý (59. Fantiš), Janetzký (83. Fillo), Čanturišvili (83. Hellebrand) - Vukadinovič (66. Reiter). Trenér: Kalivoda.
Teplice: Grigar - Chaloupek (34. Shejbal), Tijani, Vondrášek - Hyčka, Kodad, Ljevakovič (46. Žitný), Boljevič (55. Prošek) - Vobecký (46. Sunzu) - Žák (65. Ledecký), Sejk. Trenér: Jarošík.

Bohemians - Pardubice 0:1

Série Klokanů bez vítězství se protáhla už na 11 zápasů nejvyšší soutěže. Ve třech duelech s Pardubicemi v tomto ročníku nezískali ani bod a propadli se na předposlední barážovou příčku. Východočeši vyhráli potřetí z posledních čtyř kol a na 12. místě mají o tři body víc než Bohemians. V zápasu dvou týmů, které jsou v Ďolíčku doma, rozhodla gólová hlavička Robina Hranáče z osmé minuty.

Fotbalisté Bohemians i potřetí v sezoně podlehli Pardubicím. Na ligovou výhru čekají už jedenáct zápasů.
Bohemka si koleduje o baráž. Pardubicím podlehla potřetí v sezoně

Branka: 8. Hranáč. Rozhodčí: D. Černý - Antoníček, Leška - Ondráš (video). ŽK: Vondra, Köstl - Solil. Diváci: 3955.
Bohemians: Valeš - Dostál (80. Bartek), Bederka (46. Köstl), Křapka, Vondra - Jindřišek - Vaníček (56. Beran), Květ (67. Kovařík), Mareček (46. Puškáč), Hronek - Chramosta. Trenér: Veselý.
Pardubice: Markovič - Kostka, Hranáč, Čihák, Čelůstka - Jeřábek - Patrák (67. Mareš), Červ (84. Pojezný), Solil (50. Rezek), Lupač - P. Černý (67. Huf). Trenér: Novotný.