V minulé sezoně hráči Dynama letos na jaře Bohemians doma porazili 2:1 a s cílem bodovat jeli i včera k zápasu do Prahy. „Rádi bychom odčinili prohru s Plzní a věřím, že na Bohemce máme šanci,“ podtrhl před utkáním kapitán týmu Martin Králik.

Od začátku zápasu v týmu Dynama nastoupili na levém kraji obrany Branislav Sluka, jenž do týmu přišel ze Žiliny krátce před utkáním. Tím možná trenér Jozef Weber soupeře trošku zaskočil, určitě ale jeho svěřenci zaskočili Klokany aktivním vstupem do zápasu! Už v 6. minutě po Zajícově prostrčení měl vyloženou šanci Čmelík, jenž sice vybíhajícího Valeše přeloboval, míč ale prázdnou branku minul. Ve 13. min. už ale Dynamo vedlo, když po Čoličově centru volný Škoda hlavou mířil přesně – 0:1!

Jihočeši i po vedoucím gólu dál hráli aktivně a po Zajícově sklepnutí měl další slibnou šanci Hellebrand, z deseti metrů však překopl.

Po úvodní dvacetiminutovce Pražané postupně přebrali iniciativu a ve 29. min. měli i první obrovskou šanci, když po Kovaříkově přímém kopu hlavičkoval Hůlka a jen díky skvělému zákroku gólmana Janáčka se skóre neměnilo. Pět minut před přestávkou měl další velkou příležitost Petrák, pálil ale podél celé branky hostí těsně vedle zadní tyče.

Ve druhé půli Bohemians pokračovali v tlaku a brzy se dočkali i vyrovnávacího gólu, jemuž předcházelo zaváhání stopera Havla. Tomu sebral balon Hronek a po jeho nahrávce Puškáč dal na 1:1. Poté právě Puškáče skvěle vychytal Janáček. To byl důležitý moment, protože pět minut před koncem, kdy Bohemka se snažila dát vítězný gól, jako blesk z čistého nebe přišel gól Dynama, když po dlouhém odkopu dal Sluka na 1:2!

Bohemians - Dynamo 1:2 (0:1) - Branky: 59. Puškáč – 13. Škoda, 84. Sluka. ŽK: Puškáč – Sluka, Sladký, Čmelík. Diváci: 4202. Rozhodčí: Proske –Kotík, Dresler. Bohemians: Valeš – Křapka, Hůlka, Köstl (85. Koubek) – Dostál, Jindřišek, Kovařík (55. Hála), Hronek (81. Mužík) – Puškáč (81. Novák), Petrák (55. Jánoš), Beran. Dynamo ČB: Janáček – Čolič (77. Sladký), Broukal, Havel, Králik, Sluka – Čmelík (90. Grič), Čavoš, Hellebrand (90. Hora) – Zajíc (77. Hais), Škoda (73. Skovajsa).