„Že se nám nepodařilo postoupit, je velká škoda a je nám to líto. Utkání jsme totiž měli dobře rozehrané, měli jsme ho ve své moci. Bohužel jsme nedokázali přidat druhý gól, který by zřejmě rozhodl,“ litoval trenér David Horejš, dle něhož jeho svěřenci příležitosti přidat druhý gól si vypracovali dost. „Jenže ve finální fázi jsme měli hodně nepřesností. I poté, co jsme dostali gól na 1:1, jsme mohli zápas rozhodnout, ta řešení slibných šancí z naší strany ale nebyla ideální.“

Trenéři Dynama dali šanci i hráčům, kteří nebyli v poslední době tak vytížení. „A je třeba říct, že odvedli slušný výkon. Tak to má i být, jsou to právoplatní členové kádru,“ vyzdvihl Horejš. „Že jsme vypadli z poháru, nás mrzí, výkon špatný ale nebyl. Sehráli jsme sehráli velmi dobře první poločas a dali jsme po nádherné akci a po ukázkové rozehře od brány i vedoucí gól,“ připomněl Horejš Branderovu trefu po Čavošově nahrávce. „I po půli tam byly situace, kdy jsme mohli přidat druhý gól,“ zmínil velikou možnost, kdy v brejku šli tři hráči Dynama na jednoho beka hostí. „Míša Škoda to řešil přihrávkou na Patrika Brandnera, v lepší pozici ale byl Fortune Bassey. To jsou ty věci, které jsme ve finální fázi nedotáhli,“ litoval kouč.

Vyrovnávací gól Olomouce dle kouče Dynama byl hodně smolný (Zahradníček poslal střílený balon ze strany do vápna, od Zmrzlého na zadní tyči se míč odrazil na malé vápno a volný Růsek pohodlně skóroval). „Velká škoda, že jsme neudrželi nulu,“ mrzelo Horejše i kvůli tomu, že David Šípoš, jenž zaskočil za brankářskou jedničku Vojtěcha Vorla, rozhodně nezklamal. „Chytal velice dobře, ostatně dle mě směrem dozadu jsme působili velice jistým dojmem a soupeř tady moc šancí dát gól neměl.

„Nicméně zápas skončil 1:1, v prodloužení gól nepadl, tak rozhodovaly penalty a Jihočeši hned čtyři z osmi neproměnili. V první sérii Čoliče vychytal Stejskal a hostující Zahradníček pálil vysoko nad. Nato Škoda i hostující Gonzales dali, pak nastřelil Hellebrand břevno a Růsek přestřelil, Bassey trefil tyčku, Poulolo mířil nad. Až pak se střelci rozjeli, Mršič, Talovierov i Králik dali, úspěšní ale byli i Vepřek, Greššák a Uriča.

Rozhodlo se v osmé sérii, Skovajsovu ránu Stejskal vystihl a Breite nezaváhal – 4:5.„Penalty, to už je samozřejmě loterie a že jich kluci tolik nedali, to se stane někdy i lepším hráčům,“ nezatracoval neúspěšné exekutory trenér Horejš. „Musíme dát hlavy nahoru, v sobotu nás čeká doma nesmírně těžký zápas,“ připomněl, že v sobotu od 15 hod. hraje Dynamo s druhým Slováckem!