V generálce se obě nejlepší jihočeská mužstva utkala ve vzájemném klání a Dynamo v něm v neděli s Táborskem až nečekaně hladce vyhrálo 4:0.

„Do zápasu půjdeme přibližně v tom složení, v jakém bychom měli naskočit i proti Pardubicím,“ uvedl před zápasem pro Deník trenér Dynama Jozef Weber, jenž tým Táborska označil za velice kvalitního soupeře. „Někteří jeho hráči navíc prošli Budějkami, takže to pro ně bude i motivační prvek,“ dodal kouč Dynama (v základu Táborska včera byli Javorek a Tolno, na lavičce začal Martin Šplíchal, ti všichni černobílý dres nosili).

Hosté včerejší zápas skutečně začali s velkou chutí a byli v úvodu aktivnější. Už ve 3. minutě kopali první roh, vzápětí i druhý a v 8. min. na rohy vedli 3:0.

Jenže góly střílelo Dynamo.

V 6. min. běžel zleva sám na branku Hora, ale brankář Kotek jeho střelu z úhlu vykopl. V 17. min. už se ale skóre měnilo, když Hais svůj individuální únik zakončil hokejovým blafákem 1:0. A čtyři minuty nato znovu Hais přidal po Potočného nezištné nahrávce druhý gól, když po situaci na hraně ofsajdu běželi hned tři hráči (!) Dynama na osamoceného brankáře Táborska…

šance mělo i Táborsko: ve 26. min. Tolno zblízka sám u zadní tyče netrefil odkrytou branku a o pět minut později po Tusjakově uličce měl velkou šanci na korekci výsledku Mach, pálil ale sice tvrdě,.jenže přímo do dobře postaveného Šípoše.

Také po změně stran se fotbalisté Táborska snažili vstřelit kontaktní gól, jenže krátce po přestávce inkasovali potřetí, když Bezpalec ve snaze zblokovat střelecký pokus Potočného tečoval míč tak nešťastně, že ten zapadl za záda bezmocného brankáře Kotka – 3:0.

Hráči Dynama i ve druhém poločase, byť v jeho průběhu trenér Weber udělal ve svém týmu hned osm změn, byli nadále při chuti. V 56. minutě měl čtvrtou branku na kopačce Sladký, jenž po Hellebrandově centru ranou z voleje zamířil přesně ke vzdálenější tyči, tam ale za překonaného brankáře Kotka zaskočil Mach a z prázdné brány míč vykopl. Čtyři minuty před koncem už hosté ale pili kalich hořkosti až do dna, když mladík Bastl ideálně uvolnil Matouška, jenž    s přehledem završil na 4:0.

Domácí fotbalisté ve druhé půli hru kontrolovali a zápas dohráli s nulou vzadu. Také ale i díky brankáři Janáčkovi, jenž čtvrt hodiny před koncem kryl vydařenou ránu Sy Babacara k tyči.
„Hlavně v první půli se mi zápas velice líbil. Bylo to nahoru dolů,“ liboval si trenér vítězů Jozef Weber. „Blbě jsme bránili, góly jsme si dali prakticky takřka sami,“ kabonil se trenér Táborska Radoslav Kováč.

Dynamo ČB - Táborsko 4:0 (2:0) - Branky: 17. a 21. Hais, 53. Potočný, 86. Matoušek. ŽK: Potočný, Grič. Diváci: 1050. Rozhodčí: Hocek – Pečenka, Cichra. Dynamo: Šípoš (46. Janáček) – Čolić (46. Vais), Havel (82 Čoudek), Králik (46. Broukal), Sladký – Grič (72. Bastl), Hellebrand – Potočný (60. Krch), Penner, Hora (46. Vais) – Hais (60. Matoušek). Táborsko: Kotek – Mezera, Navrátil, Bezpalec (83. Míka) – Plachý, Kopřiva, Javorek (14. Liepa), Tusjak – Varačka (46. Nešpor), Mach (54. Sy), Tolno.

PŘÍPRAVA BÉČKA
Mladíci béčka Dynama, kteří jsou nováčky III. ligy, si doplněni o některé hráče ze širšího kádru áčka, zahráli mezi sebou a v modelovém utkání na Složišti tým ve světlých dresech vyhrál s týmem v tmavých tričkách 1:0 (gól po rohu hlavou Čoudek).