Jihočeši jeli k zápasu s cílem poprvé v sezoně na hřišti soupeře zvítězit. „Teď hrajeme dvakrát za sebou venku a já věřím, že alespoň v jednom z nich konečně i na hřišti soupeře vyhrajeme,“ přál si před cestou do Karviné útočník Michal Škoda.

Body však nutně potřebovala i Karviná, která je v lize poslední a doma ještě nevyhrála. Do utkání tudíž vstoupili domácí velice aktivně a už v 1. min. po Bartošákově centru Durosinmi z voleje zblízka dobře vypálil, ale brankář Vorel byl na místě.

Jihočeši poté hru vyrovnali, většina jejich akcí končila ale před velkým vápnem, či střelami do blokujících zadáků Karviné. Až ve 32. min. se brankář Bajza zapotil, když se zpoza vápna opřel do míče Michal Škoda.

Právě na střelbu ze střední vzdálenosti v první půli spoléhala Karviná: ve 20. minutě Túlio pálil jen těsně vedle, ve 37. minutě dělovku Durosinmiho z odraženého míče Vorel skvělým zákrokem vyrazil, minutu před půlí už se ale gólman hostí proti přesné střele Bartošáka k tyči natahoval marně – 1:0.

Hned v úvodu druhé půle Bartošáka napodobil Škoda, levačkou zamířil ke stejné tyči a vyrovnal na 1:1.

Radost Dynama trvala jen pár vteřin, hned po rozehrání po Šehičově centru se nevelký Zorvan prosadil mezi Králikem a Skovajdou – 2:1.

V rušném utkání Jihočechy podržel Vorel, jenž ze šibenice vytáhl míč po Bartošákově přímém kopu a skvěle vyrazil hlavičku Durosinmiho. A deset minut před koncem Králik nevídanou dělovkou zpoza vápna vyrovnal na 2:2!

V příštím kole hraje Dynamo opět venku, v sobotu budou jeho soupeřem Pardubice.

Karviná - Dynamo ČB 2:2 (1:0) - Branky: 44. Bartošák, 50. Zorvan – 49. Škoda, 80. Králik. ŽK: Šehić – Hora, Valenta, Vorel. Diváci: 1412. Rozhodčí: Szikszay – Caletka, Volf. Karviná: Bajza – Látal, Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye (85. Qose), Túlio – Zorvan, Papadopulos (72. Svoboda), Bartošák (85. Siňavskij) – Durosinmi (85. Holík). Dynamo ČB: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik, Novák (75. Hais) – Hora, Valenta – Van Buren, Škoda, Skovajsa (63. Mršić) – Mihálik (85. Konda).