V hráčském kádru Dynama došlo v létě k velké obměně a mužstvo šlo do utkání s optimismem. „Do týmu přišla kvalita, to vnímáme a je to pro nás všechny zavazující,“ uvedl před zápasem asistent trenéra Jiří Kohout. „Na jaře náš zápas v Teplicích nebyl dobrý, ale věřím, že odvetu zvládneme,“ podtrhl Martin Králik, jenž do zápasu šel jako nový kapitán týmu. „Je to pro mě velká čest i obrovská zodpovědnost, doufám však, že se s touto rolí vypořádám a hlavně, že v zápase uspějeme jako tým,“ zdůraznil.

Stejný cíl ale měly i Teplice: „Bylo by dobré vstoupit do ligy úspěšně, to je důležité, ale domácí mají také své ambice,“ řekl před cestou na jih Čech trenér Radim Kučera. „Budějovice prošly obměnou, takže možná budou potřebovat čas na sehrání a my se snad představíme v jiném světle než v přípravě. Je ale nutno se vyvarovat chyb, který dělá každý, ale my jich dělali hodně,“ dodal Kučera.

Dynamo do ligové premiéry naskočilo se čtyřmi nováčky (Hellebrand, Hora, Mihálik, Škoda), navíc ale po delší době také před natěšenými fanoušky. „Dynamo, Dynamo,“ znělo od začátku na Střeleckém ostrově.

Bylo to třeba, hosté totiž na jihu Čech začali velice aktivně, kopali první roh zápasu a v 5. minutě před Vondráškem míč ukopával venku z vápna brankář Vorel a pět minut nato Ledecký hlavou zblízka poslal míč jen těsně nad břevno.

Poté už se ke slovu dostali i černobílí a ke gólu neměli daleko: Škoda ukázkově přetáhl míč přes celé hřiště na druhou stranu na Skovajsu, po jehož přízemním centru zachraňoval před nabíhajícím Horou ve skluzu Chlumecký. A rozjeté Teplice měly ještě do půle i další loženku, když ve 41. min. sám na bránu běžel Hyčka,výborně chytající Vorel ale i jeho pokus zneškodnil.

Jenže hosté byli nadále aktivnější a ve 22. minutě opět zahrozili – a tentokráte to byla už šance z kategorie vyložených, když Havlovi uskočil míč k Černému (ten krátce předtím střídal Vondráška) a po jeho nahrávce pálil Ledecký z bezprostřední blízkosti, brankář Vorel ale prokázal skvělý reflex a jeho střelu stačil vykopnout. Domácí gólman se vyznamenal i ve 29. min., když od tyče vyrazil jedovatou ránu Moulise zpoza vápna.

Do druhé půle vstoupili Jihočeši přece jen aktivněji a ve 49. min. zkusil zaskočit Grigara v brance zpoza vápna Mihálik a byla to vůbec první střela Dynama na bránu, ale chyběl jí patřičný důraz. Deset minut nato Škoda vyslal do brejku Brandnera a míč po souboji s Chlumeckým jen těsně minula tyčku Grigarovy svatyně. A v 61. minutě se hráči Dynama za svou aktivitu dočkali sladké odměny, když odražený míč Mihálik poslal pohotově do sítě – 1:0!

Zápas ale ještě zdaleka nekončil, hosté nechtěli jet domů s prázdnou. Trenér Kučera dvacet minut před koncem naráz poslal do hry tři čerstvé hráče a v 74. min. se jeden z nich, Mareš, uvedl pohotovou střelou vedle.

Nicméně do větší šance už Dynamo soupeře nepustilo a tři cenná body uhájilo.

Ve druhém kole I. ligy se fotbalisté Dynama v neděli střetnou v Uherském Hradišti se Slováckem (16)

DYNAMO ČB - TEPLICE 1:0 (0:0) - Branka: 61. Mihálik. ŽK: Skovajsa, Vorel – Ledecký, Černý. Diváci: 2147. Rozhodčí: Klíma – Hrabovský, Leška. Dynamo: Vorel – Čolič, Havel, Králik, Skovajsa – Čavoš, Hellebrand (57. Javorek) – Hora (77. Valenta), Mihálik, Mršič (57. Brandner) – Škoda (89. Bassey). Teplice: Grigar – Vondrášek (19. Černý), Chlumecký, Knapík, Hyčka (82. Droenhle) – Laňka, Jukl, Mareček, Trubač (69. Krunert), Moulis (69. Švanda) – Ledecký (69. Mareš).