Do zápasu svěřenci trenérů Nikla a Zápotočného šli s cílem odčinit špatný výkon a porážku s Pardubicemi z minuléko kola. „Musíme si příčiny neúspěchu důkladně rozebrat, hlavně ale musíme zvednout hlavy a ztracené body získat v Liberci,“ burcoval trenér Marek Nikl.

Jenže v Liberci naposledy Jihočeši zvítězili v roce 1996 a od té doby tam v lize 19 zápasů nevyhráli, navíc v této sezoně venku získali jediný bod a byli před včerejším zápasem v tomto směru v lize nejhorším venkovním týmem. Naopak Liberec měl za sebou úspěšný týden, když přivezl bod ze Slovácka a přes Mladou Boleslav v Mol Cupu postoupil do čtvrtfinále.

Dynamo v Liberci postrádalo zraněné Ondráška, Čoudka a Zajíce, chyběl i Jakub Hora, jenž byl vyřazen z týmu, a jen na lavičku usedli mj. Adediran a nečekaně také Alli, jenž na hřiště přišel až po půli.

Zápas lépe rozehrál Liberec, který už v 6. minutě měl i první velkou šanci, když gólman Šípoš po centru Ghaliho neudržel míč v rukou, naštěstí pro něj se ale dotírající Preisler v chumlu hráčů ke střele nedostal. Ve 13. min. se na druhé straně nabíhající Sladký ke střele už sice dostal, z pravé strany ale pálil vedle zadní tyče.

V 16. min. to zkoušel zdálky liberecký Frýdek, míč ale poslal vysoko nad branku. Deset minut nato po Mikulově centru už hlavou Kulenovič mířil mezi tři tyče, brankář Šípoš však byl pozorný a výrazně pak podržel svůj tým ve 38. minutě, kdy reflexivně vykopl Tuptův volej, gól by ale stejně neplatil, praporek rozhodčího byl nahoře.

Krátce předtím neplatil ani gól Dynama, jehož autorem po pasu za obranu byl nabíhající Skalák, VAR však odhalil těsný ofsajd. A protože minutu před půlí svůj únik zakončil liberecký Kulenovič nepřesnou ranou, odcházeli o přestávce hráči obou mužstev do kabin za stavu 0:0.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, dál se hrála vyrovnaná partie, nicméně se šťastným koncem pro Liberec, který v 61. min. po Kulenovičově střele pod břevno zápas rozhodl ve svůj prospěch. Jihočeši sice v závěru vyvinuli tlak, byl to ale tlak platonický, bez větších šancí.

„Jsme strašně zklamaní, prohrát jsme si tady nezasloužili,“ litoval trenér Dynama Marek Nikl.