Přitom ze strany Dynama bylo uděláno maximum pro to, aby se zápas mohl v řádném termínu odehrát. „Už od středy na hřišti běží topení, přesto je na ploše deset centimetrů sněhu a pod ním hrozné mokro,“ sdělil v pátek dopoledne na dotaz Deníku jižní Čechy sportovní ředitel Dynama Milan Čadek s tím, že dle něj zřejmě bude zápas odložen.

Tak se také skutečně stalo, už krátce po obědě bylo v pátek rozhodnuto, že v sobotu se zápas s Hradcem Králové hrát nebude. „Hrát by nešlo, nicméně už tak hodně náročný los se tím pro nás stal ještě více nevýhodným, neboť po venkovním zápase v Edenu se Slavií pojedeme dvakrát opět ven, do Plzně a na Bohemku, takže budeme mít tři zápasy v řadě na hřištích soupeřů,“ připomněl marketinkový manažer Dynama Filip Kortus.

Týmy Dynama i Hradce se na sobotní zápas pečlivě připravovaly.

Hradec měl za sebou úspěšnou sérii čtyř zápasů bez porážky, kouč Stanislav Hejkal ale soupeře nepodceňoval: „Hráči Budějovic jsou silní na míči a disponují i rychlostně i silově vybavenými fotbalisty, jakými jsou Alli a Adediran. Poslední jejich výsledky neodpovídají výkonům, které předvádějí,“ varoval Hejkal.

Hráči Dynama se chystali na zápas s cílem ukončit sérii pěti proher v lize v řadě. „Hradec vychází ze zabezpečené obrany a spoléhá na brejky. Pro nás je to velice důležitý zápas a věřím, že ho zvládneme,“ říkal kouč Tomáš Zápotočný ještě předtím, než byl duel odložen.

O tom, že se v Č. Budějovicích v sobotu ligový fotbal hrát nebude, rozhodl delegovaný rozhodčí, jenž označil hrací plochu za nezpůsobilou i přes fakt, že klub měl vytápěcí systém spuštěný dle regulí.

Kvůli tomu, že naděje na lepší stav hrací plochy k plánovanému termínu výkopu byla i kvůli předpovědi počasí minimální, byl zápas odložen. O náhradním termínu v době uzávěrky této zprávynebylo rozhodnuto.