Odchod Libora Kozáka se očekával. Přeci jen Sparta může třicetiletému útočníkovi nabídnout výrazně lepší finanční podmínky než Liberec. Jenže tím to nekončí. Jeden z nejlepších hráčů Slovanu Petr Ševčík odešel již v průběhu sezóny na hostování do Slavie. 

Na odchodu je i Filip Nguyen, který míří také do týmu sešívaných. Kamso Mara se naopak na sociálních sítí vyfotil ve sparťanském dresu, ale zda to byl pouze vtip, nebo skutečně náznak přestupu, se zatím neví.

Aby toho nebylo málo, tak tým opustil i trenér Zsolt Hornyák a nutno dodat, že na vlastní žádost. Jedním z důvodu je i to, že celek Slovanu nebude v další sezóně konkurenceschopný.

Posily? Zatím v nedohlednu 

Adekvátní náhrady za odchod klíčových hráčů? Zatím žádné a nedá se očekávat, že by pod Ještěd přišla hvězda typu Libora Kozáka. Slovan tak bude moci jen překvapit, nicméně aby zopakoval první šestku? Toť otázka. 

Slovan tak přestává být konkurenceschopný se srovnáním s nejlepšími týmy v lize. Jedno je jisté. Potřebuje kvalitního útočníka jako sůl, jenže těch je na českém trhu strašně málo. A když už se nějací najdou, vyfoukne je někdo z trojlístku Slavia, Sparta, Plzeň.

Jakým směrem se tedy bude ubírat Slovan Liberec v nové sezóně? To zatím nikdo neví.