Byť to tentokrát nebylo utkání, v němž by záložník Tomáš Souček hrál klíčovou roli, jako tomu bývá v jiných zápasech, zapíše si ho český reprezentant do pomyslného deníčku zlatým písmem.

Za své výkony v minulém ročníku, v němž si „Kladiváři“ vybojovali účast v pohárové Evropě, byl totiž oceněn nejlepším klubovým hráčem sezony. A právě před zápasem proti Leicesteru pak převzal trofej pro vítěze ankety.

Fotbalista West Hamu Tomáš Souček se raduje z gólu v utkání anglické ligy.
Souček se radoval z vítězného gólu. Byl jsem na správném místě, smál se

„Ještě teď mi běhá mráz po zádech,“ přiznal 26letý rodák z Havlíčkova Brodu den po utkání na Twitteru.

Aby ne. Český fotbalista se v Anglii podobného ocenění nedočká každý den. Ve West Hamu se to naposledy podařilo brankáři a klubové legendě Luďkovi Mikloškovi před třiceti lety.

Hned si vysloužil sprchu komentářů, z níž je vidět, jak je na východě Londýna oblíbeným. „Jsi bezpochyby nejsympatičtější fotbalista, jaký existuje. Jsme rádi, že jsi jedním z nás,“ napsala Megs.

Podobnými hláškami se to pod fotografií jen hemží. Dokonce fanoušci soupeřů oceňují West Ham za jejich české posily.

Nejlepší kanonýr West Hamu 

Souček si cenu vysloužil kromě spolehlivých výkonů i za deset branek v osmatřiceti ligových utkáních, díky kterým se stal i nejlepším kanonýrem West Hamu. Zbožňovaný středopolař nebyl jediným oceněným českým fotbalistou, posilou sezony byl totiž zvolen Vladimír Coufal.

Vladimír Coufal (vlevo) v zápase West Hamu proti Tottenhamu.
Hvězda z Česka (ne)musí jezdit autobusem. Coufal v Anglii pobavil i legendu

Oba dva nastupují v základní sestavě i v počátku nového ročníku a mají zásluhu na tom, že se "Kladiváři" po dvou kolech vyhřívají na čele ligové tabulky. Souček má na kontě gól z úvodního kola, jeho parťák v tom druhém na jednu z branek nahrál.