Vězte, že část přání si už splnil. Na hřiště se podíval na několik minut hned v prvním jarním kole. Navíc v pikantním a vítězném (2:0) duelu proti někdejším teplickým spoluhráčům.

„Neexistuje větší motivace než nastoupit proti bývalému klubu,“ prozradil v předzápasovém rozhovoru. Pravda, uvedl se slušně. Dokonce mohl dát i gól, leč Tomáš Grigar jej vychytal.

„Alex potvrdil, že je odvážným fotbalistou. Chtěli jsme mu dopřát premiéru, teď ho hodláme dále zabudovávat,“ chválil nadějného mladíka trenér Jindřich Trpišovský.

Mnozí možná čekali, že obránce s účesem brazilské hvězdy Chelsea Davida Luize nastoupí od začátku. Tak jednoduché to však není: Slavia disponuje nejkvalitnějšími stopery v soutěži.

Proti Severočechům Král kryl záda zkušené dvojici Ngadeu-Kúdela. „O sestavě jsme měli rozhodnuto už dříve. Máme hodně hráčů, Alex se nicméně každým tréninkem lepší,“ prohlásil kouč.

Proto není třeba propadat skepsi. Talent, jenž začínal s gymnastikou a atletikou, jistě brzy dostane větší důvěru. Vždyť sešívaní na jaře startují ve třech soutěžích: lize, Evropské lize a MOL Cupu.

To potvrdil i Trpišovský: „Úspěchem je už to, že se dostal do naší základní šestnáctky. Bude připraven naskočit, hráči mohou vypadnout kvůli kartám nebo zraněním. V přípravě hrál navíc výborně.“

Sám Král vše vidí podobně. „Pořád se s klukama sehrávám, ale cítím se už mnohem líp. Za každou šanci budu jen rád.“ Třeba se dočká již ve čtvrtek, kdy Pražané hostí v play-off Evropské ligy belgický Genk.