Po padesáti letech na Tehelnom poli

Letos v květnu, na slavnostním křtu knihy „Mistry navzdory, … „ a slavnostní vernisáži stejnojmenné výstavy, mezi hosty přivítali také tři hráče ŠK Slovan Bratislava, týmu. "Ti nám před padesáti lety překazili získání federálního dorosteneckého titulu," usmívá se i po létech Jiří Krauskopf.

Při tomto setkání vznikl nápad. "Abychom se po těchto dlouhých letech podívali do Bratislavy také my. Abychom se podívali, jak se změnil stadion Slovanu na Tehelnom poli, stejně jako celé město. Dlouho jsme s naší odpovědí na nabídku bývalých soupeřů neváhali. Odpověď byla samozřejmé kladná."

Zbývalo se domluvit na termínu a programu naší cesty. "Nakonec jsme si vybrali přelom září a října." Slovan měl doma hrát s Podbrezovou, ligovým nováčkem, který jej v 1. kole nového ročníku překvapivě porazil 2:1. "Říkali jsme si, že „belasí“ budou chtít tuhle ostudu odčinit, a že bychom tak mohli vidět hodně branek."

close Jihočeská výprava na Slovensku info Zdroj: Deník zoom_in Jihočeská výprava na Slovensku Ale jak známo, Slovan neuspěl ani v předkolech Ligy mistrů, ani Evropské ligy, a tak je rád, že hraje alespoň Konferenční ligu. Ta se však hraje ve čtvrtek. Takže plánovaný sobotní termín domácích ligových utkání se změnil na nedělní. "Už dlouho předem jsme tedy věděli, že slovenský ligový fotbal neuvidíme, tedy pokud nezměníme termín naší návštěvy. Ale ani když jsme v důchodu, není zrovna jednoduché naše časové možnosti sladit. Nakonec ani na dlouho známý termín se to nakonec nepodařilo," říká za sebe i spoluhráče Igly 1972 Jiří Krauskopf.

Vše špatné pro něco dobré. "Měli jsme tak alespoň možnost si nový stadion prohlédnout v klidu. Naši květnovou pohostinnost nám „oplatil“ pan Stanislav Kramarič, který nám nový stadion důkladně představil."

Zázemí stadionů Sparty, Slavie či Plzně detailně neznají, i proto: "Jen doufáme, že je stejné, či jen obdobné jako na Slovanu. Nakonec, byl dán do užívání teprve před čtyřmi roky. Ani jsme se nedivili, když nám pan Kramarič řekl, že se v týdnu na stadionu hrálo mezistátní utkání Kanada – Uruguay, protože oba týmy mu daly přednost před stadiony ve Vídni."
(pokračování za týden)