Jenže byť měli po většinu času hru ve své moci a svého soupeře v poli přehrávali, na výborného Švengra v bráně vyzrát nedokázali, a tak doma po bezgólové remíze s Vlašimí přišli nejen o další dva cenné body, ale také o šanci jít minimálně na jeden den do čela tabulky…

„Na to my vůbec nemysleli, ostatně hlavní je, abychom na špici tabulky byli po třicátém kole," krčil po zápase rameny obránce Pavel Hašek.

I z něj ale vyzařovalo veliké zklamání z toho, že jeho tým doma opět ztratil důležité dva body. Čímž Dynamo v tabulce pravdy navíc spadlo z plusových hodnot na nulu – a to pro aspiranta postupu po předposledním kole první půlky soutěže lichotivá vizitka není.

„Z výsledku jsme pochopitelně velice zklamáni, je to pro nás hodně bolestná ztráta," litoval trenér Pavel Hoftych.

Jeho svěřenci si přitom už v první půli, ačkoli v optimální pohodě nehráli, územní převahu vynutili. Bohužel převahu jen platonickou. A to i přesto, že si několik slibných šancí dát důležitý první gól už do půle připravili. Tu největší po ukázkové akci Vyskočila a Poliačka měl hned na začátku Linhart, jeho střelu z malého vápna pod břevno ale brankář Švenger fantasticky vyškrábl nad bránu. Výborně chytající vlašimský brankář si ještě do přestávky poradil i s gólovou hlavičkou Deliho.

„My jsme věděli, že se Vlašim poslední tři zápasy zvedla, ale věřili jsme, že soupeře dokážeme dostat pod tlak, dostat ho do ošemetných situací. A byť jsme v první půli nebyli zcela kompaktní, dost šancí na to, abychom aspoň ten jeden gól dali, jsme si ale přesto vypracovali," usoudil budějovický kouč a připomněl, že do velkých příležitostí se domácí dostali i po půli. „Bohužel buď jsme Švengra nedokázali překonat, anebo jsme bránu netrefili," měl Hoftych zřejmě na mysli jak Linhartovu tutovku v 70. minutě, tak Benátovu ránu z hranice pokutového území. Z obou situací letěly balony nad bránu. A když Jarolím či agilně hrající Benát mířili zpoza vápna přesně, chyběla jejich pokusům zase větší razance, takže Švenger byl u tyče pokaždé včas.

Dle Hoftycha citelně chyběl vykartovaný Klesa. „Právě on nám rozhodoval některé duely. Ať gólem, či gólovou asistencí. Navíc Vyskočil, jenž byl v Karviné při podpoře útoku hodně cítit, tentokráte zdaleka tak platný nebyl. Poliaček na druhém kraji se postupně do tempa sice dostával, jenže Klesa nám prostě chyběl," posteskl si kouč Dynama.

Zato hosté po zápase zářili.

„Věděli jsme, že Budějovice hodně posílily a hlavně jejich poslední výhra na hřišti velice dobré Karviné jejich sílu potvrdilo," dal trenér Michal Horňák najevo, jak si bodu z jihu Čech váží. „Snažili jsme se hrát obranu výš, napadat oba stopery a donutit je, aby místo konstruktivních rozenahrávek spíše museli nakopávat dlouhé míče. Což se nám do půle dost dařilo," vyzdvihl a připustil, že po změně stran už jeho hráči v tomto směr tak úspěšní už nebyli. „Hráli jsme moc pasivně, jako bychom čekali, kdy dostaneme gól a zda nám Pán Bůh nadělí nějakou chybu soupeře a my mohli jít sami na bránu. Což nám dopřáno nebylo, my ale v naší situaci jsme i s bodem na výsost spokojeni," zářil Horňák.