Domácím fotbalistům už o nic nešlo, potřebné body si odvezli favorité – tak skončila další sezona na Dobré Vodě u Českých Budějovic, kde soutěžní finiš o poznání více prožívali soupeři.

Jak dobrovodské áčko, tak i rezerva mohly v posledním kole ovlivnit boj o postup do krajského, respektive okresního přeboru. „Bylo nám jedno, kdo postoupí, my chtěli hrát s každým na vítězství," potvrdil předseda klubu Zdeněk Frolík. „Vyhrál ten lepší, a tak by to mělo být," klidně zhodnotil závěrečný fotbalový víkend.

Bavorovice v I.A třídě i Nová Ves ve třetí okresní třídě udělaly na hřišti Dobré Vody poslední krok. Oslavovaly tam postup do vyšší soutěže.

Za uplynulým ročníkem se mohl ohlédnout i Zdeněk Frolík. „Jsme rádi, že je konec. Jaro bylo vinou záplav hektické. Anglický měsíc, kdy se hrálo třikrát za sebou stylem středa –  sobota, nás trochu nalomil. Přišla zranění, únava. Přestalo se trénovat, protože práce má u kluků samozřejmě přednost, a když se sešli, bylo zase podmáčené hřiště," hledal  předseda některé z důvodů, proč první mužstvo Dobré Vody opustilo špic I.A.

„Šesté místo pro mne není zklamáním, není to ani žádný super výkon. Drželi jsme se v bezpečné vzdálenosti od sestupových příček, takže jsme mohli být v klidu," poznamenal činovník Zdeněk Frolík.

Za trenéra Pavla Hanela áčko dosud pravidelně okupovalo přední příčky, prožilo i zimu strávenou v čele tabulky. „Byli jsme druzí, třetí, loni čtvrtí. V této sezoně nás hodně zasáhla zranění. I v posledním zápase nemohli zasáhnout do hry tři hráči ze základní sestavy. Přes léto se dáme dohromady a snad to zase půjde," věří Frolík, že přestávka  všechny šrámy vyléčí.
Rezervní tým Dobré Vody obstaral na závěr jara předzápas, v němž hostil Novou Ves, od příští sezony nováčka okresního přeboru. „Béčko bylo důstojným soupeřem, ale bohužel nedalo góly, zatímco Nová Ves dala dva a slavila postup… Ve fér hraném zápase jedinou kaňkou bylo, že si novoveský hráč zlomil nohu," naznačil Zdeněk Frolík, že všichni hosté, s výjimkou smolaře Václava Brožky, nejspíš budou na Dobrou Vodu vzpomínat v dobrém.

Během letní pauzy šéf klubu neočekává v kabině velký průvan. „Hostování Pelešky a Zaymla  bychom rádi změnili na hostování," přeje si předseda fotbalistů, jenž by kádr áčka rád doplnil o jednoho či dva nové hráče. „Před soutěží jsme si totiž říkali, že máme kádr široký, ale nakonec jsme dohrávali díky pomoci hráčů z béčka!" podotkl.

V tu chvíli ještě netušil, že v jeho revíru zaloví Bavorovice a zlanaří do krajského přeboru oporu Roberta Hanzala!
Návratu Jana Kovačičína se příznivci Dobré Vody se vší pravděpodobností nedočkají. „Jsme domluveni, že se na 99 procent nevrátí. Buď bude hrát v Rakousku, anebo využije některou nabídku z krajského přeboru," s předstihem Zdeněk Frolík mapoval situaci kolem ofenzivního záložníka a bývalé opory mužstva. „Nechám to na něm, kde bude chtít dál působit. Je to škoda, ale bohužel – podmínkám,  jak jsou nastaveny, konkurovat nemůžeme."

Dobrá Voda pevně zapustila kořeny v I.A třídě, kde je tradičním účastníkem. V posledních letech patří k předním týmům. Vyzkoušela si, jaké to je hrát pod tlakem, když nastupovala na trávník v roli lídra. Musela se popasovat s úlohou favorita.  Prožila úspěšné série i krize, kdy trenér Hanel prohlašoval, že na tým nepadla deka, ale spacák…

„Hrajeme I.A třídu hrozně dlouho, dvanáct, možná čtrnáct let. Za tu dobu jsme ani jednou nepostoupili, ani nesestoupili! Zatím je soutěž pro nás asi strop. Uvidíme, co bude v horizontu tří pěti let, ale to teď nemá cenu řešit. Vždy řešíme nejbližší půlrok," odmítá předseda Frolík věštit z křišťálové koule, co bude dál.

„Stát se může cokoli a já budu spokojen, když se u nás bude hrát dobrý fotbal, když na něj budou lidé rádi chodit a areál bude v pořádku," prohlašuje Zdeněk Frolík.

Když padla řeč na areál – na ten dobrovodský je utěšený pohled. Jistě i proto si jej nedávno vytipoval pro svou rozlučku s Českými Budějovicemi hokejový brankář Jakub Kovář a uspořádal zde turnaj v malé kopané. „Jsme rádi, že si nás vybral. Na celý den bylo o zábavu postaráno," kvitoval šéf fotbalu na Dobré Vodě.

Franěk: Chceme všechny tři

Prezident Marineru Karel Franěk přiznal Deníku, že Bavorovice oslovily Hanzala coby vyhlédnutou posilu bezprostředně po posledním zápase jara. „Všichni tři, Hanzal, Kupec ze Ševětína i Kučera z Břilice, mě přesvědčili, že by pro náš tým byli přínosem. Měli by za nás hrát, teď musíme dotáhnout do konce jednání s jejich oddíly," sdělil prezident a staronový kouč FC Mariner Bavorovice Karel Franěk.