„Měli jsme vyhrát. Hlavně v tomto složení jsme měli jednoznačně vyhrát,“ připomněl trenér Jiří Lerch, že mužstvo díky čtyřem pendlům z prvoligového áčka (Křížek, Lima, Jasanský, Stráský) bylo v zápase s Královým Dvorem výrazně posíleno. Po celý zápas také béčko Dynama na Složišti mělo trvalou převahu i pár slibných možností, přesto se muselo spokojit s remízou 1:1.

„Moc jsme chtěli v tomto utkání vyhrát a podřídili jsme tomu všechno, bohužel v první půli jsme z celé řady příležitostí nedokázali dát ani jednu branku. Po poločase jsme v tlaku pokračovali a bušili do obranného valu hostí, jak už to ale bývá hostům se povedl snad jediný protiútok, jenže z něj nám dali vedoucí branku,“ kroutil trenér béčka Dynama nevěřícně hlavou.

„Na druhou stranu ale zase kvituji, že kluci to nesložili a dokázali vyrovnat. Navíc si v závěru vypracovali i dost příležitostí na to, aby zápas ještě stačili otočit,“ ocenil Lerch.

Trenér Králova Dvora Miloslav Kučera uznal, že soupeř byl jasně lepší: „Pro nás je to obrovsky šťastná remíza. My byli horší snad úplně ve všem, domácí byli po všech stránkách lepší. Štěstí se přiklonilo na naší stranu, po akci střídajících hráčů jsme z jediné naší šance dali gól. Soupeř měl řadu šancí, nakonec vyrovnal po nepovedené střele,“ konstatoval kouč hostí.

V sobotu juniorku Dynama čeká ve III. lize v Praze zápas proti Vltavínu (10.15).

Písek vyhrál v Hlavici

Málokdy vídaný průběh mělo utkání ČFL mezi Hlavicí a Pískem. Domácí již prohrávali 0:4 a 1:5, nakonec dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se jim už nepodařilo a zůstávají na jaře stále bez bodu.

Napravit to Hlavice mohla již ve středu, kdy na svém hřišti hostila v dohrávce 18. kola béčko Slovanu Liberec.

Písecký trenér Karel Musil se po návratu z Hlavice, kde dle svých slov byl poprvé v životě, přes výpadek svých hráčů v poslední půlhodině netajil svou spokojeností. „První dvě třetiny zápasu jsme odehráli zodpovědně a disciplinovaně,“ vyzdvihl v rozhovoru pro Písecký deník.

To, že závěr byl tak hektický, přičítal Karel Musil přílišnému uspokojení, kterému za stavu 5:1 jeho hráči podlehli. „Jsem ale rád, že jsme celé utkání zvládli a získali tři body,“ oddechl si.

Zato trenér Hlavice Miloš Sazima byl po zápase hodně rozčarován. Hlavně z výkonu zadních řad: „My se připravovali na standardní situace soupeře, přesto jsme z nich dostali góly,“ poznamenal pro Liberecký deník. „Na fotbal sice lidi chodí hlavně kvůli gólům, a těch padlo devět, ale to, co jsme předvedli směrem dozadu, není možné,“ bědoval. „Na druhou stranu jsme zase čtyři góly po standardních situacích dali, a kdyby Šisler proměnil své dvě jasné šance – jednu v první a druhou v druhé půli – mohlo těch gólů být ještě víc. Nechápu, proč jsme nedokázali hrát od první minuty tak, jako od stavu 1:5. Dá se to vysvětlit snad jen tím, že mužstvo je ze značné části nové a měli jsme i potíže se sestavou kvůli nemocem a zraněním,“ uzavřel lodivod Hlavice.

V dalším kole hrají Písečtí v neděli opět venku, v neděli zamíří do České Lípy.

Doma hraje o víkendu z jihočeského tria jen Sezimovo Ústí, které v sobotu od 16.30 hostí na Soukeníku rezervu Liberce.