Po Anglii navštívil Německo, kde naživo sledoval bundesligu, konkrétně duel mezi Bayernem a Leverkusenem.

Lístky na zápas dostal darem. „Byl to dárek k šedesátinám od našeho bývalého předsedy a mého kamaráda pana Božovského. Ještě jednou mu děkuji, udělal mi velkou radost,“ vzkazuje Václav Stulík, jenž byl za výjimečnou příležitost vděčný. „Už v prosinci, když jsme narozeniny oslavovali, mi slíbil, že nějaký zápas vybere. Jeho dcera se do Německa provdala, proto měla šanci vstupenky sehnat,“ vysvětluje Stulík, jenž se vydal do Mnichova uprostřed pracovního týdne. „Hrálo se v úterý,“ doplňuje.

Bayern, jenž v boji o titul dýchá v tabulce na záda vedoucímu Wolfsburgu, ve vyprodané Allianz Areně pro 69 tisíc diváků hostil 12. května Bayer Leverkusen – a před zraky dříteňského trenéra vyhrál 3:0.

„První poločas nebyl nic moc, ale na začátku druhé půle dal Luca Toni první gól – a pak byl k vidění nádherný fotbal!“ kochal se Václav Stulík pohledem na bundesligový mač. „Ribéry a Podolski předváděli nádherné akce, oba dali gól, a to ještě Bayern řadu šancí nevyužil,“ popisuje. Na trávníku měl Stulík krajana. „Kadlece asi bolelo za krkem, jak kolem něj jezdili!“ pomyslel si Václav Stulík, když sledoval počínání českého reprezentanta v obraně Bayeru Leverkusen.

Václava Stulíka si v Dřítni určitě považují, jinak by mu jeho svěřenci nevěnovali ke kulatému jubileu třídenní pobyt v Anglii. V únoru tak Stulík mohl vyrazit na Manchester! „Od hráčů to byl nádherný dárek,“ cenil si Stulík. „Byl jsem na zápase Manchester United – Blackburn a absolvoval prohlídku stadionu. Je to nádhera, krásný fotbal, úplně jiné prostředí, fotbal tam dělají jinak než u nás,“ konstatoval nadšený trenér Dřítně. „Mám vzpomínky na celý život, i když je mi šedesát pryč,“ usmívá se Jihočech.