Asistent trenéra Miroslav Turek teď míří z I.A třídy do béčka Slavoje, které v posledním kole zdolalo Planou a udrželo okresní přebor.

Rozlučka se Turkovi povedla. Hlavnímu kouči Michalu Hrdličkovi asistoval v Borovanech u výhry 4:1. „Na hřiště soupeře jsme přijeli  s cílem udržet druhé místo," netají se a doplní, že někteří hráči již měli v nohou dopolední zápas za rezervu. „V úvodu to bylo znát a ve 14. minutě jsme inkasovali gól do Belloviče," líčí začátek.

Branka jako by hosty vyburcovala. „Naši hráči se vzpamatovali, Holomel poslal centr do běhu Jordánovi a ten vyrovnal na 1:1," chválí přímočarou akci Miroslav Turek a doplňuje, že od té chvíle Hrdějovice byly lepším týmem a měly další šance. „Sloup prošel polovinu hřiště, nahrál Mrkosovi a ten nezaváhal. Vedli jsme 2:1 a poločas se dohrál v naší režii."

Borovany bojovaly o záchranu, a tak pro ně byla v 70. min. nařízená penalta šokem!  „Tomka utekl, byl sražen, pokutový kop ale Sloup poslal do břevna," kroutí hlavou Miroslav Turek.
Domácí naděje žila, dokud se Slavoji nepovedl signál: zkušený Holomel tvrdou střelou k tyči zvýšil na 1:3 a s Borovany bylo v tu chvíli zle.

Hned po rozehrání navíc domácí ztratili míč, Jordán přesprintoval polovinu hřiště a zavěsil na 1:4… „Naši hráli s chutí a ještě jsme mohli dát pátý gól, ale Turkovi nebylo přáno, balon skončil na břevně," popisuje hrdějovický asistent, jenž považuje vítězství svého týmu za zcela zasloužené. „Všichni hráči si zaslouží poděkování," tvrdí.

Na lavičku A-týmu se v létě vrátí po bok Michala Hrdličky staronový asistent Jaroslav Čížek, jenž na jaře vedl dorostence.