Svým gólem rozhodl pro domácí předehrávku s Borovany (1:0). „Byl to hodně důležitý zápas. My jsme třetí od konce, oni druzí, tak jsme museli za každou cenu vyhrát,“ konstatoval zvesela hráč. Žádné zvláštní prémie prý vedení na zápas nevypsalo, motivace hráčů byla jasně daná. „Celý tým hrál tak, abychom vyhráli,“ přikyvoval jediný střelec utkání.

„Zpočátku jsme hráli docela dobře, pak trochu odcházely fyzické síly, u mne tedy určitě, protože na tom nejsem s kondicí dobře,“ přiznal na rovinu Petr Babka. Bavorovický trenér Karel Franěk ocenil, že jeho tým body vydřel. „Celé mužstvo zabojovalo, byla to paráda,“ notoval si s koučem útočník Petr Babka.

Bavorovičtí fotbalisté ve druhém poločase přežili zřetelnou, nicméně platonickou převahu Borovan. „Gólovky neměly, spíš se pokoušely o střely zdálky. Všimli jsme si, že jim docela dělalo problémy zpracování,“ tvrdil o soupeři Babka a vytušil, že nervozita vládla na obou stranách. Není divu, nad bavorovickým trávníkem jako by visel nápis: Tady už se bojuje o záchranu! „Určitě. My měli devět bodů, oni šest,“ připomněl mladík, jenž si přeje, aby v zimě zranění hráči vyléčili šrámy a na jaře kompletní Bavorovice stoupaly tabulkou výš.

O kondičním manku, který Petr Babka cítil na vlastní kůži i v duelu s Borovany, již padlo slovo. „Často jsem byl zraněný, měl jsem problémy s kotníky,“ vysvětluje. Navíc jsem byl šest týdnů na dovolené,“ téměř šokuje Babka, když jde s pravdou ven, a přizná, že trenéři z takového naplánování nebyli nadšeni. „Nepochváli mě,“ potvrzuje s úsměvem. „Nějak jsme to nedomysleli,“ krčí rameny Bab〜ka, jenž si zamluvil Řecko půl roku dopředu a prý mu nedošlo, že fotbalová sezona bude tou dobou v plném proudu.

Svou trefou do sítě Borovan v důležitém souboji částečně odčinil promeškanou část sezony. Trenér Franěk ho podezříval, zda při svém gólu spíše necentroval, než střílel. „Pravý záložník dostal míč, dal housle hráči na kraji, já po přihrávce běžel sám na bránu a levačkou jsem dal gól. Míč se odrazil o tyčku do brány, měl jsme štěstí, protože jsem to měl na dlouhou nohu,“ popisoval Petr Babka.

Vedoucí branka Marineru pomohla, domácí tým trochu uklidnila. „Určitě, protože jsme moc góly nedávali. Měli jsme za sebou asi pět zápasů bez gólu, takže tohle nás nabudilo,“ ujistil střelec. Bavorovice do zimní přestávky jen dvakrát bodovaly naplno, a tak figurují po 14. kole v dolních patrech tabulky. „Na podzim to žádná sláva nebyla. Musíme se snažit víc.“

Ať tým Marineru koučoval z pozice hlavního trenéra Norbert Král, Jiří Orlíček nebo Karel Franěk, vždy stál po jejich boku jako asistent Babka starší – Petrův otec. „Protekci nemám,“ odmítá s úsměvem 22letý útočník, jenž v okrese občas vypomohl i bavorovické rezervě ve třetí okresní třídě. „S tátou jsem ve stejném týmu už asi šest nebo sedm let. Zpočátku jsem s tím bojoval, teď už mi to nevadí. Naopak – je to paráda!“ tvrdí.

Babkové mají za sebou i společné působení v SKP Č. Budějovice. „Jsem odchovanec Vltavy, ale na SKP jsme strávil u fotbalu nejvíc času. Teď už jsem hráčem Bavorovic,“ uzavírá Babka mladší.