A bylo to v duelu s béčkem Žižkova znát, alespoň bod jim až tři minuty před koncem zajistila diskutabilní penalta. Remíza ale byla spravedlivá, odpovídala průběhu zápasu.

Po neurovnané úvodní desetiminutovce předvedli domácí mladíci ukázkovou akci: Bakala dlouhým pasem vyslal dopředu Nitrianského, který dal míč pod sebe a nabíhající Klavík bez rozmýšlení zhruba pět metrů za vápnem tvrdě a přesně vypálil, gólman Boháč však byl u delší tyčky včas a konečky prstů míč vyškrábl na roh. Čtyři minuty nato zpoza vápně tvrdě vystřelil i Kaňák, ten ale přesnou mušku neměl.

Sedm minut před koncem první půle Dobal šikovně postrčil míč na Repu, bohužel přihrávka byla trošku pomalejší a střele domácího záložníka chyběla patřičná razance. Zato v samém závěru poločasu měl po faulu Kučery na Bakalu dva metry před vápnem Repa při střele z trestného kopu času habaděj, balon však poslal vysoko nad bránu.

„Proti pozorné obraně hostí jsme se v koncovce nedokázali prosadit,“ stýskal si trenér Jiří Lerch. „Hlavně v předfinální fázi se nám nedařilo dle našich představ,“ podotkl domácí kouč. „Ukázalo se , jak důležitým hráčem pro nás je Michal Rakovan, jenž s nataženými vazy v rameni ale přihlížel jen z tribuny.“

Hosté ze Žižkova do přestávky příliš nebezpeční nebyli a na domácí branku vyslali prakticky jedinou střelu, a to ještě nepříliš razatní, takže si s Hřebečkovým pokusem ze střední vzdálenosti Belaň bez větších potíží poradil.

Také začátek druhého poločasu patřil domácím. Po Sobíškově faulu na agilně hrajícího Dobala sudí Paták dal Dynamu druhou možnost na přímý kop těsně za vápnem. „Tak si hned dám gól,“ pochvaloval si Filip Rein, jenž se v tu chvíli chystal na pomezí vystřídat Repu. Tým na Reina se standardkou počkal, jenže ani levonohý záložník neuspěl, trefil jen zeď.

Krátce nato po přetaženém centru Bakaly neuspěl Timm, to už ale otěže hry měli pevně ve svých rukou hosté, kteří díky přesné kombinaci ovládli střed hřiště. A svůj dobrý výkon korunovali i gólem, byť po akci spíše náhodné, když v 74. min. při nakopnutém míči do vápna vyhrál Folwarczny vzdušný souboj s domácími stopery a zcela volný Kučera prostřelil vybíhajícího Belaně – 0:1.

Domácí pak vsadili vše na jednu kartu, stáhli hru na tři beky a první domácí porážku nakonec odvrátili: Timm ve snaze vniknout do vápna se vydal mezi Brabce a Musila, přitom upadl a z nařízené penalty Klavík vyrovnal. „Z lavičky nemohu penaltový zákrok posuzovat, přestože nás ale Viktorka ve druhé půli přehrávala a náš výkon nebyl ideální, aspoň bod uhrát jsme si ale rozhodně zasloužili,“ usoudil trenér Jiří Lerch.

ČFL: Dynamo Č. Budějovice B – Viktoria Žižkov B 1:1 (0:0)

Branky: 87. Klavík (11) – 74. Kučera. ŽK: Sajtl – Velas, Hřebeček. Diváci: 100. Rozhodčí: Paták – Mokrusch, Bacík.

Dynamo B: Belaň – Sajtl, Sláma, Holub, Koutný – Nitrianský, Bakala, Dobal, Repa (55. Rein) – Klavík, Kaňák (46. Timm).