Na hostování byl v Čáslavi a loni v lednu přestoupil do Jihlavy, v jejímž dresu o víkendu přispěl k výhře 1:0 v S. Ústí.

Spravili jste si tady po domácí porážce od Bohemky chuť?

Jeli jsme sem s cílem vyhrát, ale věděli jsme, že to bude hodně těžké a že hlavně ze začátku na nás Sezimák vlítne. Což se potvrdilo, my jme ale ten tlak přečkali a řekl bych, že pak jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Byť jen 1:0. Ale zaplať pánbůh za to, že jsme ten gól dali.

Hlavně ke konci jste těch gólů mohli dát daleko víc…

To mohli. Je až neuvěřitelné, co my nedáme. Kdybychom dali na 2:0, bylo by po zápase, takhle jsme se třásli až do konce.

Domácí taky ale zpočátku nějaké příležitosti měli.

Myslím si, že oni spíš hrozili ze standardek, ty jsme si ale ohlídali a řekl bych, že jsme je do ničeho velkého nepustili.

Jednu šanci jste po přestávce měl i vy, kdy jste šel sám na bránu. Sice dobrá střela, nestřílel jste však zdálky trošku ukvapeně?

Určitě jsem měl jít ještě dál, jenže kluci na mě ječeli záda , tak jsem se snažil to vyřešit v rychlosti. Ve finále jsem tam ale byl úplně sám.

Dvě dobré příležitosti jste připravil také svým spoluhráčům.

Pravda, dal jsem tam ze strany dva docela dobré balony a mohly z toho klidně být dva góly, ale teď už je to jedno. Hlavně, že jsme vyhráli.

Co Jihlava? Už jste se zabydlel?

Cítím se tam výborně. Není důvod někam odcházet.

Jezdíte na rodný jih Čech rád? Asi ano, vždyť jste tu vyhráli…

Ale loni jsme tu padli, když jsme podali asi nejhorší výkon, co jsem v Jihlavě. Ale na jihu Čech jsem doma, mám tu rodiče a sem do Sezimáku jezdím od žáků a znám to tady.

Byla se podívat i rodina?

Táta jezdí na každý zápas, teď to měl konečně blíž…

Zákostelský: Ve fotbale se na kdyby ani na šance nehraje

Poté, co fotbalisté S. Ustí začali nový ročník II. ligy vítězstvím 2:0 v Sokolově a poté vyřadili v poháru prvoligovou Příbram 3:1, panovala i před domácí premiérou s Jihlavou na Soukeníku optimistická atmosféra.

Tři body si ale vezli po výhře 1:0 na Vysočinu hosté. „Doma jsme chtěli uspět a prohra nás mrzí,“ neskrýval své zklamání domácí trenér Luboš Zákostelský, jedním dechem ale dodal, že co se týče hry nemá mužstvu co vytknout. „Měli jsme i dost příležitostí, a kdybychom dokázali v prvních dvaceti minutách dát gól, byl by asi výsledek jiný.“

Slibné šance v první půlhodině spálili Mach a Kostečka, velkou možnost měl ale i na začátku druhé půle Javorek. „Jenže ve fotbale se na kdyby nehraje. Ani na šance ne. Tam platí jen góly,“ smutně krčil rameny domácí kouč.

Zato jeho jihlavský protějšek Roman Pivarník v S. Ústí jen zářil. „S výsledkem jsem moc spokojen, neboť Sezimovo Ústí vstoupilo do nové sezony velice dobře,“ připomněl jak výhru „ševců“ v Sokolově, tak pohárový skalp prvoligové Příbrami.

„My dobře věděli, že soupeř má kvalitu a hlavně doma dokáže hrát velice dobře a hodně aktivně. S tím, že nás domácí budou v nástupu chtít presovat, jsme tudíž počítali a na to jsem hráče nachystal,“ odtajňoval jihlavský kouč taktické záměry, s nimiž na jih Čech jeho mužstvo jelo. „Tlak Sezimova Ústí jsme přečkali a ke konci první půle už jsme dokázali dobře kombinovat a do šatny dali i pěkný gól.“

Ve druhé půli Jihlava hru v pohodě kontrolovala a měla i hodně šancí. „Škoda, že jsme z brejkových situací nepřidali druhý gól, mohli jsme zápas dohrávat v klidu,“ litoval Pivarník. „V závěru už to byla hektika, ale o výsledek jsme se prali až do úplného konce,“ těšilo Zákostelského.