Boj o krajský přebor mezi Bavorovicemi, Čtyřmi Dvory a Kaplicí muselo rozhodnout až poslední kolo!

Ani jeden tým neměl postup pouze ve svých rukou. Zatímco Kaplice „padla" ve Vimperku, Bavorovice i Čtyři Dvory na hřišti soupeřů zvítězily. Mistra soutěže při rovnosti bodů určily vzájemné zápasy: do KP se vrací bavorovický FC Mariner!

Dříteň a Lišov sestupují, naopak nováček z Trhových Svinů soutěž zachránil.

Kouč Petr Trefný v Lišově končí a bez trenéra jsou také Trhové Sviny, které budou hledat náhradu za René Janouška.

DŘÍTEŇ – KATOVICE 1:5. Václav Stulík, trenér Dřítně: „Katovice patří ke špičce I.A, mají dobrý kádr, hráči jsou dobře připraveni. První poločas jsme jakž takž stačili, drželi jsme krok, prohrávali jsme 1:2, ale ve druhém poločase nám ubývaly síly a soupeř ovládl hru. Jeho napadání, vysunutý presink, nám dělalo velké problémy. Nakonec z toho byl v posledním zápase doma debakl."

ŠEVĚTÍN – SEZ. ÚSTÍ 1:1.   Miroslav Mičan, trenér Ševětína: „Věděli jsme, že přijede soupeř, který hraje o záchranu. Vstup do utkání nám nevyšel, hráli jsme v křeči, přesto jsme měli stoprocentní šanci – Sváťa Vokurka na malém vápně ještě přihrával Radimu Novotného, ale tato kombinace ke gólu nevedla… O poločase jsme si řekli, že musíme změnit přístup, a Honza Rezek dal z přímého kopu krásný gól. Hned za tři minuty však udělal chybu ve vlastní šestnáctce, přišel o balon a byla z toho penalta, ze které soupeř zaslouženě vyrovnal. Soupeři bod stačil k záchraně a nám k pátému místu, což je solidní výsledek."

OLEŠNÍK – TÝN 0:2. Jiří Komrska, trenér Olešníka: „Utkání neslo znaky toho, že nám vlastně o nic nešlo, věděli jsme, že nespadneme. Naopak Týn k nám přijel s tím, že musí vyhrát a spoléhat na to, že  Čimelice prohrají. Hosté byli herně lepší, pohyblivější, fotbalovější… Naproti tomu my měli pět tutovek a penaltu, a když z takových šancí neskórujete, nedá se hrát, natož vyhrát! Týn z minima šancí vytěžil maximum, moc gólovek u nás neměl, ale ty dvě proměnil a zaslouženě vyhrál."
Hlas z Týna, který kouč Vladimír Švec dovedl ke 2. místu (sk.A), jsme přinesli včera v samostatném článku.

T. SVINY – LIŠOV 6:3. Jan Gažák, předseda T. Svinů: „Zápas jsme zvládli, i když jsme se museli obejít bez opor, které byly mimo hru celé jaro.  Zápas byl nervózní. Lišovu šlo o hodně, nám také – museli jsme bodovat naplno, abychom se nemuseli ohlížet na výsledky ostatních týmů.  Když se ve druhém poločase prosadil Lenk a vedli jsme 3:1, říkali jsme si, že jsme na dobré cestě. Ale soupeř se nevzdával, snížil na 3:2. Zápas byl hodně divoký, připomněl mi naši postupovou sezonu v I.B třídě, kdy jsme hráli dobře dopředu a byli jsme schopni soupeře přestřílet. Jsme rádi, že  jsme I.A třídu udrželi, a musíme se zmobilizovat, abychom neměli podzim tak hrůzostrašný jako jaro."

Petr Trefný, trenér Lišova: „Pro nás to byl velice důležitý zápas. Jedině vítězství nás mohlo zachránit, a to se nepovedlo… Opět se projevila nekázeň, když jeden ze střídajících hráčů za šestnáct minut na hřišti stihl udělat chybu při gólu a ještě dostat dvě žluté karty! Vyloučení za stavu 2:1 pro Sviny podle mne bylo zlomové.  Kdyby byli bratři Mlejnkové odpočatí a nemuseli střídat, věřím, že bychom se udrželi. Ale museli ze hřiště, ve čtyřech dnech hráli třetí zápas, měli toho dost. Domácí přistoupili k utkání zodpovědně, více bojovali, my v deseti už na zvrat neměli – odkryli jsme obranu a domácí nás z brejků trestali. Bohužel jsme se neudrželi. Pro mne je to velké zklamání. Jako trenér jsem nezažil, abychom s takovým přístupem soutěž ztratili! Končím –  tři roky stačí, ať si to zkusí někdo jiný."

LOKO ČB – ČT. DVORY 1:3. Jan Koutský, trenér Lokomotivy: „Měli jsme docela velké problémy se sestavou, a to se malinko promítlo do průběhu utkání. Z naší strany nebylo zase tak špatné, dokonce jsme z penalty vedli, bohužel jsme ale náskok dlouho neudrželi. Udělali jsme směrem dozadu další chybu, prohrávali jsme 1:2 a třetí gól padl vinou naší nekoncentrovanosti  která pramenila ze závěru sezony. Už jsme neměli vůli něco s výsledkem udělat. Jsem na rozpacích – porážka mě netěší, ale měla logické důvody. Vzhledem k okolnostem jsem byl rád, že sezona skončila."

Jaroslav Rambousek, trenér Čtyř Dvorů: „Věděli jsme, že nemáme postup ve svých rukou, ale předvedli jsme jeden z lepších jarních  výkonů. Po zásluze jsme vyhráli. Hráčům patří dík, že bojovali do posledního kola.  Alespoň malou radost máme z toho, že jsme první v tabulce venkovních zápasů. Super sezona – zachránili jsme se a až do konce hráli o postup. Tým je mladý, takže když na sobě hráči budou pracovat, mohlo by se to povést  příští rok."

SLAVIA ČB – VELEŠÍN 0:0. Karel Kladenský, trenér Slavie: „Poslední zápas nás nezastihl v herní pohodě. Velešín, bojující o záchranu, byl lepším týmem. Z utkání se stal minisouboj kanonýra Kollára s naším brankářem Teringlem, jenž gól nedostal, takže divácky neatraktivní zápas skončil bez branek. "

NOVÁ VES – HRDĚJOVICE 6:3. Jaroslav Čížek, asistent trenéra Hrdějovic: „Tak jsme si vyzkoušeli hru na dětském hřišti… To v Nové Vsi má minimálními rozměry, musí se na něm umět hrát. My hráli moc komplikovaně, a proto jsme se těžko prosazovali k bráně. Možná jsme měli víc ze hry, ale k ničemu to nevedlo, i když kluci se snažili, obrátili stav na 3:2. Ale v 75. min. jsme dostali dva rychlé góly a bylo po hře. Zaplaťpánbůh, že je sezona za námi, musíme nabrat nové síly."

Na ortel čekali v šatně

D. VODA – BAVOROVICE 0:3 - Od soupeře na trávníku přijali první gratulace, po utkání usedli v kabině a čekali, až opozdilci ve Vimperku dohrají. Fotbalisté Bavorovic poslední mač zvládli, ale ještě několik minut drželi radost na uzdě. I když věděli, že by Kaplice v deseti (a bez strašáka všech obran Lesňáka) musela dát na Šumavě v závěru dva góly, aby je připravila o postup…

Výsledek z Lokomotivy už znali a neskrývali roztrpčení: Čtyři Dvory vyhrály 3:1! A tak ještě jednou si dal prezident oddílu Karel Franěk mobil k uchu, než svým hráčům s konečnou platností zvěstoval: „Je dohráno!" Jinými slovy: Marinec splnil cíl, vyhrál soutěž a je zpátky v kraji.

Čerstvý vítěz I.A třídy slavil na Dobré Vodě střídmě. Hráči avizovali noční výlet do města, po zápase si jen společně zakřičeli. Přijeli nalehko, žádné šampaňské, ani doutníky. Inu, konec I.A byl tak napínavý, že si paní Štěstěnu nikdo nedovolil urazit.