Ve středu si totiž v mezistátním utkání týmů Nizozemska a Česka do 21 let odbyl svou reprezentační premiéru!

Po návratu z Waalwijku nadějný útočník Dynama odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Hodně vás ta dodatečná nominace potěšila?

Pochopitelně, že ano. Poprvé jsem dostal pozvánku do reprezentace, přitom jsem s tím vůbec nepočítal. Byť jsem byl mezi náhradníky. V neděli večer mi ale pan Rogoz volal, že jedu. Byl jsem hrozně šťastný a jsem moc rád, že jsem tam mohl být.

Žádné komplikace vám po té dodatečné nominaci nenastaly?

Změna to byla, ale příjemná… V pondělí ráno jsem hned jel do Prahy za mužstvem a dorazil akorát na snídani. Pak jsme měli lehčí trénink, odpoledne bylo volno a v úterý ráno už jsme měli jen taktiku a letěli jsme do Amsterodamu.

Jak vás kabina přijala?

To bylo v pohodě. Znal jsem sice snad jen gólmana Vaclíka ze Žižkova a Honzu Kovaříka z Jablonce, co byl taky tady u nás, jinak asi nikoho, ale kluci byli v pohodě. Na to, za jaké kluby někteří hrají, si tam na nic nehrají. Parta je super.

Věřil jste, že byste mohl naskočit do samotného zápasu?

Trenér Dovalil mi něco naznačil, už když jsme jeli v Amsterodamu z letiště na hotel, jisté to ale nebyla. Konkurence je tam velká, já přesto spíš v koutku duše doufal, že se na hřiště dostanu.

Nakonec jste se přece jen dočkal…

A navíc, jen jsem nastoupil, jsme dali vítězný gól… Čtvrt hodiny před koncem mě trenér poslal k lajně a řekl, jak budeme mít míč, že tam půjdu. Jenže nejmíň čtyři minuty se hrálo bez přerušení a já už se bál, že už to snad dohrajou beze mne… Pak přece jen soudce zapískal a já tam šel místo Libora Kozáka.

A co ten zmíněný vítězný gól?

Lecjaks to chtěl nakopnout dopředu, Honza Kovařík tam na vápně vymotal toho jednoho Holanďana a běžel do vápna, já to strhl na první tyč, Mičola tam nalítl z druhé vlny a placírou to dal na první tyč. Já se po zápase ptal Koviho, proč mi nenahrál, když mi to před zápasem slíbil, tak mi řekl, že se mnou šel stoper, takže to bohužel nešlo. Ale dali jsme gól a vyhráli, takže to stejně bylo super.

S jakými pocity jste na hřiště šel? Byl jste hodně natěšen?

Určitě. Všechno to tam bylo hrozně hezké, od začátku srazu až do konce. Nějaká nervozita tam samozřejmě byla, ale spíš už na prvním tréninku než při samotném zápase. To už jsem byl s klukama tři dny, tak už to tak nepřišlo. Šel jsem jako do každého jiného zápasu s přáním dát gól.

Kluk z Blatné v reprezentaci, je to další krůček ve vaší kariéře?

Jistě, byla to paráda. Je to pro mě i další výzva. Nějaké zprávy na internetu už se objevily, ale já to nechci nějak moc řešit. Pořád jsem v jedenadvacítce jako náhradník, a kdyby mi Sparta lehce nepomohla, asi bych tam nebyl. Tomáš Pekhart i Venca Kadlec tam určitě mají pevné místo. Za tu nominaci jsem ale hrozně moc rád.

Jste čerstvý reprezentant, na podzim jste byl v lize i nejlepším střelcem Dynama, přitom v přípravě jste ještě nedal ani gól…

Proto jsem taky s tou nominací nepočítal. Od doby, co jsem měl nohu v sádře, jsem se netrefil, ale hra je jakžtakž, i šance jsem měl, bohužel jsem je nedal. Věřím ale, že mi to tam zase začne padat.

Třeba už v sobotu proti Sezimáku?

Byl bych tomu rád. Chci ten gól dát už co nejdřív. Kdybych hrál jen dvě minuty, chci už ten gól dát. Waalwijk je pryč, nesmím usnout na vavřínech, musím jít pořád dál. Teď máme Sezimák, tak chci dát gól.

V sobotu Dynamo na Hluboké se S. Ústím

Velkým šlágrem tohoto fotbalového víkendu v kraji bezesporu bude sobotní přípravné derby mezi Dynamem Č. Budějovice a Spartakem S. Ústí, které se hraje od 14 hodin na Hluboké.

„My bereme fotbalisty Sezimova Ústí jako velice kvalitního soupeře, který nás určitě pořádně prověří. Ostatně jejich výsledky hovoří jasně,“ připomíná kouč Dynama Jaroslav Šilhavý, že druholigový novic ze Soukeníku v zimě z pěti utkání s mužstvy I. ligy prohrál jen se Slavií. „Viděl jsem je na Vyšehradě s Jabloncem, který porazili po výborném výkonu 2:1,“ dodává.

Do zápasu počítá Šilhavý i se zahraničními posilami Vulinem a Čirkinem, zatímco Simić jede s juniorkou na Moravu. „Bude tam ve dvou zápasech dohánět kondiční manko,“ vysvětluje Šilhavý, jemuž bude chybět i Hudson. „Doktor mu ještě ostrý zápas nedoporučil,“ sděluje kouč Dynama.

Na sobotu se těší i hosté ze S. Ústí. „Hlavně, aby se nikdo nezranil, umělka je zrádná,“ připomíná trenér Luboš Zákostelský, že si budějovický Riegel na umělce utrhl křížový vaz. „Že se nám s ligisty daří, je pro kluky povzbuzení, že jejich tvrdá práce není zbytečná,“ říká Zákostelský. Až na Nesvadbu a Fryštáka a bude S. Ústí kompletní.