Prezident oddílu sice na jaře přenechal trenérskou taktovku Miroslavu Vácovi,  ale tým právem může považovat za svůj – řada hráčů se v minulosti nechala slyšet, že je v Marineru kvůli němu.

„Po pádu z krajského přeboru jsme dávali dohromady nový manšaft," podotkl Karel Franěk po posledním utkání na Dobré Vodě. Vimperk porazil doma Kaplici, a přeťal tím poslední řetěz, který ještě držel Bavorovice v I.A třídě.  „Je za tím víceletá práce," připomíná funkcionář, že Bavorovičtí opustili přebor jižních Čech v sezoně 2009 – 2010 a okamžitý návrat se nekonal. „To se hned tak někomu nepodaří. Vrátily se Vodňany, ale hned po roce zase spadly," poukazuje Karel Franěk.

Mariner po pádu – až na výjimky – vsadil na nové hráče, zkoušel, k mladým přivedl zkušené posily typu Věnečka či Kováčika a mužstvo postupně získávalo krajskou kvalitu. „Chtěl jsem, aby kádr byl stabilní. Loni nám to uteklo o bod, letos postupujeme v posledním kole. Měli jsme na jaře výkyvy, ale jsem přesvědčen o tom, že v celé sezoně jsme podávali nejstandardnější výkony a byli jsme v I.A třídě nejlepší. Postup je zasloužený," říká manažer klubu Karel Franěk.

Bavorovice nechaly za sebou díky lepším vzájemným zápasům Čtyři Dvory. A třetí Kaplice? Nic jí není platné, že ofenzivní silou ohromovala, že vstřelila o 25 gólů víc než Mariner. „My máme o tři body víc!" připomíná Karel Franěk, co nakonec rozhodlo přetahovanou o krajský přebor. „Nikdo nemůže nic namítat. Ano, byla ve hře varianta, že rozhodne  minitabulka, pak by postoupila Kaplice. Ale s Kaplicí jsme v sezoně hráli 4:1 a 0:2, bilance vzájemných zápasů tudíž hovoří pro nás, se Čtyrákem zrovna tak," upozorňuje prezident klubu.


Porážka Kaplice ve Vimperku prý Fraňka nepřekvapila. „Znám ve Vimperku kluky v čele s brankářem, organizačním pracovníkem. Věděl jsem, že hrají o záchranu, celý rok pro to dřeli, a tak to Kaplice nebude mít jednoduché. Domácí zápas zvládli a já jim mohu na dálku jedině poděkovat, protože kdyby vyhrála Kaplice, postupovala by ona. Tedy pokud by chtěla…"

Ani SK Čtyři Dvory coby nečekaný kandidát postupu  nenechal Bavorovické vydechnout, zlobil do posledního hvizdu. Na závěr jara zvítězil v derby na Lokomotivě a čekal, zda soupeři náhodou neklopýtnou. „Čtyrák byl překvapením celé sezony, udržel si výkonnost až do posledního kola," uznává sportovně Karel Franěk kvality Rambouskovy party, která uhrála stejně bodů jako Mariner – 58.
Jako manažer měl Karel Franěk nůž na krku. Vidina postupu držela opory pohromadě, a mít v součtu byť jen o bod méně, kdo ví, zda by bavorovický kádr šel do příští sezony kompletní… „To je samozřejmé. Pokud kluci hrají tři roky pohromadě a nepostoupí se, motivace klesá a chtějí hrát jinde," ví Franěk.

Na rozdíl od Mountfieldu majitelé Marineru klub nepřestěhují, i když v minulosti už se takové náznaky také objevily. „Krajský přebor se stoprocentně bude hrát v Bavorovicích!" ujišťuje Karel Franěk všechny příznivce.