Béčko Rudolfova si upevnilo na zimu vedení v tabulce

Českobudějovicko – Okresní přebor fotbalistů měl na programu poslední zápasy v tomto roce. Tečku za ním udělalo předehrávané první jarní kolo.

19.11.2013

Nová Ves (bílé dresy) v nastaveném čase vyrovnala ve Čtyřech Dvorech na 2:2 a odvezla si bod.Foto: Deník/ Michael Kalinics

I když počasí fotbalu stále celkem přeje, na měkkých terénech převažovala bojovnost, vůle a nasazení nad pěknými momenty.  Většina týmů kvituje, že soutěž končí.

V čele okresního přeboru přezimují fotbalisté Rudolfova B. Podzimní mistr si upevnil vedení vítězstvím nad Horní Stropnicí. Druhá Nová Ves ve Čtyřech Dvorech zachraňovala v nastaveném čase remízu hlavně díky nejlepšímu střelci soutěže Petru Boháčovi, jenž po přestávce domácím jeden gól dal a na ten vyrovnávací přihrál.

Příspěvky od zpravodajů Deníku jsou redakcí upraveny.

RUDOLFOV B – HORNÍ STROPNICE 6:3 (3:2) – Tři čtvrtě zápasu hosté drželi s favoritem krok. Domácí opět nezachytili začátek a již v úvodní minutě inkasovali. Standardku hostů rozehrál Stanka a Bašta prostřelil brankáře Hořejšího. V 16. min. po rohu Raaba se dostal k odraženému míči Polan a vyrovnal. Jenže o minutu později hosté znovu vedli, protože zmatku v obraně využil Šedivý! Rudolfov přidal, ale šance Polana, Matějky, Sukdola a Raaba zlikvidoval výborně chytající gólman Josefík. Inkasoval až ve 36. min., kdy si na přesnou nahrávku od Sukdola naběhl Novák a srovnal  na 2:2. Když se obě mužstva už viděla v šatně, přihrál dobře hrající Polan Raabovi a ten tvrdou střelu k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci, Rudolfov tak poprvé v zápase vedl. I do druhé půle vstoupil lépe Hraničář: chybu v domácí obraně ve 48. min. potrestal Němec. Od té chvíle domácí tým zpřesnil kombinaci a v 56. min. po rychle hozeném autu se dostal k míči Novák, jenž z hranice vápna poslal tvrdou ránu k tyči, 4:3. V 76. min. utekl hostující obraně Sukdol a našel přesným centrem Polana. V závěru domácí pečetili. V 89. min. našel Šrámek centrem hlavu Nováka a ten upravil na konečných a zasloužených 6:3. Pískal sudí Eibl. ŽK 2:0. Přihlíželo 30 diváků.

HLUBOKÁ B – OLEŠNICE    4:1 (4:1) –  Od první minuty bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Domácí předváděli hlavně v prvním poločase pohledný kombinační fotbal, podpořený důrazem v osobních soubojích. Hosté se dostávali do šancí jen ojediněle. Zahrozili v 10. min., kdy Burda sám před bránou hlavičkoval těsně nad. Domácí se dál tlačili do útoku a vytvořili si několik slibných šancí (Jankovský, Hrdý, Sedlický), a proto pro ně byl šok, když ve 25. min. pronikl do jejich vápna Jindra a nadvakrát prostřelil gólmana Hrtuse! Domácí gól nesrazil, naopak zvýšili svou aktivitu, a to se jim vyplatilo. Ve 31. min. Jankovský našel Štabrňáka, 1:1. Hned po rozehrávce se zmocnila Hluboká míče a Sedlického centr z pravé strany našel Jankovského. Ve 39. min. domácí udeřili tentokrát z levé strany, odkud Jankovský poslal míč před bránu, Sedlický ještě minul, ale za ním stojící Hrouz uklidil míč do odkryté branky na 3:1. Před poločasem  si pohrál s obranou s chutí hrající Štabrňák a z hranice velkého vápna vymetl šibenici. Po změně stran  si domácí v poklidu hlídali výsledek. Za zmínku stojí snad jen šance střídajícího Tůmy, jenž sám před bránou přehazoval gólmana, ale míč v síti neskončil.  Celý tým Hluboké zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Nejlepšími hráči vítězů byli Jankovský, Hrdý a Štabrňák. Řídil rozhodčí Vejčík. ŽK 0:1. Přihlíželo 30 diváků.

MLADÉ – JANKOV B / DUBNÉ 3:0 (1:0) – V duelu týmů, které ještě na jaře hrály I.B třídu, měli domácí od začátku nabito ostrými. V 7. min. předvedly pohlednou kombinaci jejich mladé pušky. Podgorský (21 let) krásně rozehrál na Schustera (20), jenž přesným centrem našel Martina Lískovce (21), a ten z voleje nedal brankáři Šturmovi šanci. Pokusy kapitána hostů Václava Maxy branku minuly, zatímco na druhé straně přihrával Lískovec, střílel Schuster a branka u nafukovací haly se možná třese ještě teď! Míč se odrazil od břevna před brankovou čáru, a tak poločas skončil 0:1. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté z Dubného. Hejda vyzkoušel pozornost domácího Brůžka zdálky obloučkem, který brankář s pomocí břevna vytěsnil. Až v 63. min. se domácí ve druhé půli dostali na útočnou polovinu, ale hned byli velmi nebezpeční! Lerch udělal kličku gólmanovi, nahrál ještě Ant. Kolářovi, ten ale branku netrefil. V 73. min. Ant. Kolář uvolnil Lercha a mládský kanonýr si spravil chuť, tváří v tvář gólmanovi skóroval svým typickým dloubáčkem. V 77. min.  využil chybu hostů v rozehrávce Schuster a upravil na konečných 3:0. Hosté byli herně minimálně tak dobří jako domácí, ale hraje se na góly – a ty tentokrát střílelo jen Mladé. Rozhodčí Ambrůžek. Rohy 1:9. ŽK 2:2 (Benedikt, Šťastný – Kudláček, V. Maxa). ČK 0:1 (77. V. Maxa). Diváci: 40.

LOKO ČB B – HRDĚJOVICE 3:2 (0:0) – První polovina utkání nebyla pro hrstku přihlížejících diváků zvlášť zajímavá. Hrál se opatrný,  místy až úporný fotbal s minimem šancí. V první půli podržel domácí tým brankář Kuruc a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Druhou polovinu utkání začala Lokomotiva daleko lépe a zvýšená aktivita jí přinesla ovoce. Ve 49. min. se po rohu prosadil agilní Choutka, jenž nejprve hlavičkoval do tyče a pak se i přes důraznou obranu prodral k dorážce. Domácí se dál tlačili do útoku, zlepšili kombinaci a vytvářeli si příležitosti, které však proměnit nedokázali. Zákonitě tak udeřilo na druhé straně. V 57. min. se po dobře zahraném rohu prosadil hrdějovický obránce Beran a vyrovnal. Radost hostů  netrvala ani minutu. Po rozehrávce Choutka obešel tři obránce a předložil míč Weinrebovi, jenž umístěnou střelou skóroval. Otřesení hosté začali hrát na hraně rizika, což se jim v 70. min. nevyplatilo. Choutka vybojoval míč ve středu pole pro Weinreba, jenž přihrávkou za obranu poslal do samostatného úniku Švercla, a na jeho lob byl gólman krátký. Po tomto gólu aktivita Lokomotivy opadla. Předčasně, protože Hrdějovice se vzdát nehodlaly… V 83. min. se z dorážky prosadil střídající útočník Suchan a bylo to 3:2. Závěrečný tlak Slavoje větší šanci nepřinesl, a tak domácí nakonec třemi body potvrdili výkonnost na domácím hřišti. Řídil rozhodčí Pileček. ŽK 0:1. Přihlíželo 20 diváků.

ČT. DVORY B – N. VES 2:2 (2:0) –  Domácí bez veterána Třísky, ale s pendlem Havelcem, v první půli zaskočili nebojácného nováčka a v 7. min. po Píšově rohu skóroval Janeček. Hosté jako by se na těžkém terénu nemohli pořádně dostat do tempa.  Ve 21. min. domácí Píša v úniku neúspěšně loboval brankáře Marka, ale míč skončil mimo.  Ve 34. min. po rychlé akci Píši a Janečka zvýšil Češka na 2:0. I když o poločase hosté museli stáhnout ze hry střelce Procházku, nerezignovali. Naopak přidali na bojovnosti a začali přebírat otěže. Polomčák tak měl v brance mnohem více práce než jeho protějšek Marek. V 55. min. Blábolil přihrál Boháčovi, jenž hrál se sebezapřením, přesto byl aktivní a rozšířil své konto na patnáct branek. Po dlouhém nákopu a srážce s gólmanem Polomčákem Boháč mohl z ideální parkety vyrovnat, ale přímý kop zakroutil nad bránu. Zvýšenou snahu Nová Ves nakonec po zásluze korunovala vyrovnávací brankou. V nastaveném čase neohroženě zatáhl míč po pravé straně Boháč a jeho centr prošel malým vápnem až k Blábolilovi. Ten si srovnal neposedný míč mezi nohama a poslal jej do odkryté části branky. Pískal rozhodčí Knotek. ŽK 3:1. Diváci: 30.

BAVOROVICE B – TÝN B 7:1 (3:0) – Hosté přijeli s řadou dorostenců, zatímco domácí nastoupili s pendly Slípkou a Babkou. Ti také udávali tempo hry – Slípka servíroval míče Babkovi, jenž své brejky uměl zakončit. V 18. min.  Babka udeřil poprvé a ve 32. min. proměnil šanci v šestnáctce ve druhý gól. Před přestávkou v další čisté šanci nastřelil brankáře Švejdu a odražený balon doklepl pohodlně P. Smejkal. Na začátku druhého dějství Babka uplatnil svou rychlost a  vrátil do sítě vyražený míč. Po faulu na Babku se kopala v 56. min. penalta, z níž Pospíšil zvýšil na 5:0. Domácí pokračovali v nátlakové hře. V 64. min. dorážel téměř z mrtvého úhlu P. Smejkal a o třináct minut později se po rohu trefil z hranice šestnáctky Klíma. Za hosty dosáhl čestného úspěchu z protiútoku Brom. Pískal rozhodčí Feitl. ŽK 0:1. Přihlíželo 30 diváků.

PLANÁ – NOVÉ HODĚJOVICE 2:3 (0:2) –  Hosté byli osmdesát minut jasně lepším, a hlavně bojovnějším týmem. Domácí začali na půl plynu, kazili přihrávky a nebyli schopni proměnit ani největší šance.  Hodějovičtí vedli v zápase 3:0, Planou vyburcovalo až střídání. Dvěma góly během osmi minut zdramatizovala závěr a příliš nechybělo, aby vyrovnala. Plánští příznivci tentokrát odcházeli zklamáni jak výsledkem, tak výkonem domácího celku, který se zřejmě v zimní přestávce nevyhne změnám. Branky: Balogh, Adámek z pen. – Berounský 2, Rajtr. ŽK 0:4. Diváci: 45.

Autor: Michael Kalinics

19.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 20 500 Kč

Obsluha zemních a příbuzných strojů STROJNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Strojnický průkaz (kolová, pásová rypadla), příspěvek na dopravu, stravné, kontakt osobně na uvedené adrese. Pracoviště: Zvánovec a.s., Rudolfovská tř., č.p. 597, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Veronika Nováková, +420 387 220 076,387 221 549.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 14 900 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: místo výkonu práce: U Sirkárny 501/30, České Budějovice, řidič MKD, potravinářská cisterna (žádné ADR) EU - AT, DE. NL ..., Požadavky:ŘP C + E, základní znalost AJ nebo NJ výhodou (domluva na nakládce/vykládce), ochota dojíždět za prací - AT (okolí Linze), Nabízíme: stabilní pracovní zázemí v zavedené mezinárodní firmě, zajímavé platové ohodnocení, Pro pozici řidiče MKD požadujeme: ŘP (C+E), Platný profesní průkaz, Praxi v mezinárodní kamionové dopravě (EU, min 2 roky), není nutná praxe řidiče cisterny, Základní znalost AJ nebo NJ - schopnost domluvit se na nakládce/vykládce, porozuměni CMR, apod., Žádosti o zaměstnání zasílejte prosím mailem: info@unitrans-bohemia.cz. Pracoviště: Unitrans bohemia s.r.o., U Sirkárny, č.p. 501, 370 04 České Budějovice 4. Informace: Viktor Janoušek, .

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 000 Kč

Obsluha zařízení (kromě lakovacích) na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů GALVANIZÉR. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Agenturní zaměstnávání - místo výkonu práce: SIGNUM spol. s r.o.,Vráto 86, České Budějovice, fyzicky a psychicky náročná práce. V případě zájmu zaměstnavatele kontaktujte telefonicky (9 - 14 hod.). Pracoviště: Armani global agency s.r.o. - vráto, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Štefánik, +420 608 891 651.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 25 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci RMA SPECIALISTA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: aktivní přístup, samostatnost, chuť a schopnost učit se novým věcem, SŠ vzdělání v oboru elektro, vhodné i pro čerstvé absolventy, základní znalosti elektroniky, znalost práce na PC, MS Office, komunikativní znalost Aj, Náplň práce: diagnostika reklamovaných produktů, opravy desek plošných spojů, tvorba 8D reportů v Aj, komunikace s prodejním oddělením/zákazníkem v Aj, Nabízíme: získání zkušeností, osobní rozvoj, vzdělávání nejen v oblasti techniky, výuka AJ v pracovní době, příspěvek na stravování, týden dovolené navíc, odpovídající mzdové ohodnocení, roční bonus za plnění osobních cílů, podpora zdravého životního stylu. Pracoviště: Avire s.r.o., Okružní, č.p. 2615, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Jana Nováková, .

Dynamo hostilo fotbalový tým z Prostějova.
36

Tlak Dynama nakonec přinesl ovoce. Právem

Junior Strakonice - Westra Sousedovice 2:5.
46

Generálku zvládli lépe fotbalisté Sousedovic

Čtyři duely, všech dvanáct bodů. To těší

České Budějovice – Fotbalisté Dynama v neděli porazili doma Prostějov 3:1 a po čtyřech kolech tak mají na svém kontě všech dvanáct bodů. Lepší vstup do sezony si ani nemohli přát!

Martin Michek vyhrál ve Stříbře a sahá po svém pátém mistrovském titulu v řadě

Stříbro – Martin Michek vyhrál pátý závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu hlavní třídy MX1 ve Stříbře a sahá po pátém titulu v řadě.

Zdeněk Simota vyhrál přebor republiky v Kopřivnici a vede i celkovou klasifikaci

Kopřivnice – Výbornou formu opět potvrdil nejlepší jihočeský plochodrážní jezdec Zdeněk Simota, když bez ztráty jediného bodu vyhrál šestý závod přeboru republiky v Kopřivnici a upevnil si svou pozici na čele seriálu.