Tým složený napříč věkovými kategoriemi vedli zkušení fotbalisté, kteří neomylně rozdělovali míče mezi své mladší spoluhráče a spoluhráčky, jelikož v útoku se objevovaly i slečny. Po prvním poločase vedli Benedovi 4:1, když novináři korigovali až krátce před přestávkou.

Po změně stran se hra vyrovnala, domácí malinko ubrali plyn a novináři se dostávali častěji do šancí, ze kterých vytěžili ve druhé půli dvě branky. Rodinný celek však rychlými protiútoky do otevřené obrany docílil snadných tří tref, z čehož rezultovalo konečné skóre 7:3, což náležitě ocenilo několik desítek diváků v Nových Hodějovicích.

Utkání však splnilo účel – všichni se dobře bavili a zahráli se, což kvitovaly obě strany. „Povedlo se to a splnilo to účel. Byl to fotbal pro zábavu," řekl po zápase Jan Beneda nejstarší, hlavní organizátor rodinného výběru. „Zápas se odehrál v pohodovém tempu. Soupeř v závěru trošku povolil, aby to neskončilo větším debaklem," hodnotil za poražené Tomáš Zetek, jenž obstaral třetí trefu sedmé velmoci. Ale nebyla to trefa ledajaká. Zetek poslal míč do odkryté branky elegantní patičkou. „Kdybych střílel placírou, tak by byla velká pravděpodobnost, že to nedám, proto jsem zkusil parádičku. Ale kdyby to nevyšlo, tak bych šel přes louku až do Starých Hodějovic, kde bych sedl na vlak a jel domů," komentoval Zetek, kterému ani porážka nesebrala nic na dobré náladě.

Jeden ze zkušenějších fotbalistů v dresu novinářů si vyčítal zejména situaci z úvodu utkání, kdy dobře napadal rozehrávku soupeřova brankáře a mohl otevřít skóre. „To byla velká škoda. Kdybych dal gól, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. V utkání jsem měl ještě řadu šancí, ale má zakončení nebyla důrazná," sypal si popel na hlavu. S kondicí ale problémy neměl. „Očekával jsem, že si zahraji deset minut a půjdu dolů. Ale nastoupil jsem v útoku, snažil jsem se i vracet a vydržel jsem tam skoro celý zápas."

Novinářům se v podobných přátelských duelech příliš nedaří, což se znovu potvrdilo. „Byl jsem trošku zklamaný, že chyběly tradiční opory jako Pavel Kortus starší, Kamil Jáša nebo Edwin Otta. Já jsem i přes porážku rád, že jsem si po dlouhé době mohl za novináře na jihu Čech zahrát a bylo to fajn," doplnil Tomáš Zetek svůj komentář s úsměvem od ucha k uchu.

Spokojený byl i dvougólový střelec Milan Džuba, pro kterého to byla premiéra při kláních za novináře. „Byl jsem hodně mile překvapený, jak příjemně celé akce probíhala. Atmosféra na hřišti i mezi diváky byla nadstandardní, byl to prima zážitek," neskrýval nadšení. Tvůrce hry novinářské jedenáctky přidal ke svému dobrému výkonu bonus v podobě dvou branek. „Nepřeceňoval bych to. Při tom prvním se z nepovedeného centru stal krásný gól a při druhé brance jsem soupeři vracel míč v domnění, že je přerušená hra, a taky to byl pěkný gól," líčil Džuba své trefy.

Vítězní Benedové brali inspiraci pro tým složený pouze z hráčů a hráček jednoho příjmení v proslulé Klapzubově jedenáctce. „To byl samozřejmě jeden z motivů. Tím druhým faktorem bylo, že v té době nás bylo asi sedm aktivních fotbalistů. Kluci hráli v Lišově, Lomnici, Malontech či tady v Hodějovicích. Napadlo mě, že to dáme dohromady, doplnili jsme to a tým sestavili," hovoří Jan Beneda nejstarší o sestavování mužstva.
Lehké není ani najít termín, aby se sešlo co nejvíce Benedů. „Není to jednoduché, aby to vyhovovalo všem. Například i proti novinářům nám chyběli tři hráči, takže jsme museli sestavu trošku omladit," prozrazuje zároveň i kouč týmu, který už má v plánu další utkání. „Chystáme další zápasy, až se znovu sejdeme. Duel proti novinářům jsme domlouvali s Romanem Šperňákem při oslavách třiceti let klubu, navíc jsem novináře viděl, už když hráli na Dynamu, a už tam mě napadlo, že bychom je mohli vyzvat. A nakonec se tak i stalo," popisuje nejstarší Beneda s úsměvem.

Podobně složený rodinný tým nemá v republice obdoby. „Jsme jediný podobný tým. Všichni pocházíme z miletínské větve," tvrdí. Jím poskládaný tým už má za sebou i zápasy proti jiným rodinným mužstvům. „Hráli jsme proti Váchům na Hluboké. Skončilo to tehdy 4:4 a nastoupil tehdy i Karel Vácha, když hrál ligu ve Slavii," vzpomíná.

Po medializaci v tisku se přihlásily další celky složené z hráčů jednoho příjmení, ale k vzájemnému střetnutí nikdy nedošlo. „Ozvaly se dva týmy na Moravě – Látalové a ještě jeden celek. Ale žádný vážnější kontakt už dál nikdy neproběhl," lituje Beneda nejstarší ztráty potenciálního soupeře. „Nyní nás vyzývá nějaký tým z východních Čech, který hraje třetí třídu. Ale to se nám moc nechce, abychom jeli takovou dálku hrát při pouti někde na vsi proti týmu z třetí třídy," přemítá o plánech svého mužstva, které má věkové rozmezí poměrně hodně široké. „Třináct až šedesát čtyři, tudíž jednapadesát let rozmezí. Já jsem po operaci kyčle, jinak bychom se o poločase vystřídali v brance," tvrdí Jan Beneda nejstarší, jenž hádá svému celku poměrně příznivou budoucnost. „Tým vypadá zdravý. Občas to vyzkoušíme a momentálně to vypadá dobře," uzavírá.

Branky: Jiří Beneda ml., Martin Beneda, Zuzana Benedová 2, Jiří Beneda st. – Džuba 2, Zetek, rozhodčí Jiří Maršán.
XI. novinářů: Máče – Kortus ml., Marek, Bílek, Papáček – Šperňák, Špírek, Džuba, Kratochvíl – Zetek, Nový, střídali Kubeš, Kubát, Heřman, Pancer.
XI. Benedů: Lukáš Beneda (14 let, Lišov) – Petr Beneda (N. Hodějovice), Josef Beneda (Lomnice), Pavel Beneda (Lišov), Václav Beneda (Č. Budějovice), Josef Beneda (64 let), Jiří Beneda st. (Lišov), Jiří Beneda ml. (Lišov), Václav Beneda (Lomnice), Martin Beneda (Malonty), Zuzana Benedová (Č. Budějovice, střídali: Jaroslav Beneda (Č. Budějovice), Petra Benedová (13 let), Zdena a Vendula Benedovy (Miletín).

Autor: Pavel Kortus ml.