Doma 0:3 se Sokolovem, to je silná káva. Velké zklamání, šok?

Co se na to dá říct… Určitě je to pro nás zklamání. Prohrát doma a ještě 0:3, nedat ani gól, to je hodně špatný výsledek.

Čím si to vysvětlujete? Podcenili jste soupeře? Vždyť o něm šly zprávy, že hraje dobrý fotbal…

To jsme věděli, jenže my hned zkraje zápasu neproměnili dvě tutovky. Lépe řečeno, já je neproměnil. Tím to bylo jednoznačně dané. Navíc těsně před půlí jsme gól dostali. O půli jsme si řekli, že musíme rychle vyrovnat, místo toho jsme ale dostali hned po přestávce druhý gól. To nás položilo, pak už jsme neměli sílu s tím něco dělat.

Zmínil jste dvě tutovky, ale při té první jste si překáželi s Kalodem a gólman dobře vyběhl, zato tu druhou, kdy vám Ríša Kalod poslal balon jako na stříbrném tácu, jste asi dát měl…

Moje jasná chyba. Já to vzal z první, místo abych si to zpracoval a v pohodě to uklidil. Já nevěděl, že jsem tak sám, proto jsem chtěl vypálit z první. Bylo to halfvolejem, bohužel to šlo, kam to šlo… Jak říkám, beru to na sebe, to prostě měl být gól.

Hrála svou roli i nervozita?

Tak to nevím, zda jsme byli nervózní. Sokolov měl první šanci až při tom gólu, takže až tak špatné to z naší strany zpočátku nebylo. Prostě jasná chyba byla, že jsme neproměnili ty dvě šance, co jsem je právě já měl.

Jak se z toho rychle otřepat? Ta porážka přišla dost brzy.

Jak se otřepat? Jedině vyhrát hned další zápas.

Jenže nejbližší zápas je v Hradci.

Víme, že tam vyhrát snadné nebude, čeká nás tam velice těžký zápas. Hradec stejně jako my spadl z první ligy. Nicméně na ně je stejný tlak jako na nás, takže by to mohlo být docela vyrovnané a body tam určitě můžeme udělat.

Je to velká ztráta, litoval kapitán týmu

Po šokující prohře fotbalistů Dynama se Sokolovem své zklamání neskrýval ani kapitán týmu Jaroslav Machovec. „Je to pro nás veliká ztráta, protože jsme chtěli vyhrát, jenže jsme prohráli, navíc o tři góly," lomil rukama vytáhlý obránce.

Ani se svým výkonem určitě spokojen nebyl.„Že bychom mohli prohrát, jsme rozhodně nečekali. Dělali jsme ale hrozné individuální chyby, včetně mě," sypal si popel na hlavu.

Byť Jihočeši hosty zatlačili až poté, co v úvodu druhé půle Sokolov zvýšil na 0:2, Machovec si nemyslí, že by mužstvo soupeře podcenilo. „My měli už v první půli dvě velké šance, bohužel gól jsme z nich nedali, zatímco náš soupeř obě své příležitosti dokázal využít a v samém závěru ještě po rohu přidat i třetí gól," smutnil.

„V poločase jsme si si řekli, že takové chyby nesmíme dělat, že musíme i víc běhat, protože my ani pořádně neběhali. Věřili jsme, že ještě výsledek otočíme, jenže jsme hned na začátku naopak dostali druhý gól, a to nás položilo," poznamenal. „Je to obrovská facka a doufám, že to v Hradci napravíme a že tam pojedeme vyhrát," uzavřel kapitán Dynama Jaroslav Machovec.

Ve středu v Písku

Ve 2. kole Poháru České pošty hrají fotbalisté Dynama tuto středu 21. srpna od 17 hodin v Písku.