Uhodil hřebíček na hlavičku. Hráči obou týmů, přičemž hosté hlavně do přestávky, zatímco domácí spíše až po ní, totiž měli spoustu šancí. Navíc některé i z kategorie vyložených. Jako třeba na začátku Kerič, jenž po přihrávce Gebre Selassieho v pádu překopl ze tří metrů prázdnou bránu, anebo na druhé straně těsně před koncem po ideální Hudsonově nahrávce Ondrášek.

Hrát chtěli oba

„Oba týmy chtěly hrát, akce se přelévaly z jedné strany na druhou a gólových šancí bylo dost,“ podotkl liberecký kouč, jenž souhlasil s tím, že první půli těch příležitostí měli víc jeho hráči, ve druhé ale tomu bylo naopak. „Po změně stran tam byl i úsek, kdy nás Budějovice sérií autů a rohů zamkly v pokutovém území a byly hodně blízko úspěchu,“ uznal. „My o útočné kvalitě Budějovic věděli, chtěli jsme se ale prosadit svojí hrou,“ dodal.

A Liberec se zpočátku svojí hrou také prosazoval. Už po pár vteřinách měl první příležitost navrátilec z bundesligy Štajner, poté přišla zmíněná tutovka Keriče, jehož před přestávkou v další čisté šanci vychytal Kučera, jenž předtím zmařil i nájezd Lišky.

„Kučera v nás v úvodu zápasu výrazně podržel,“ připustil trenér Jaroslav Šilhavý a dodal, že první půli si ze strany svého mužstva představoval úplně jinak. „My chtěli do zápasu vstoupit aktivně a tím hráče Liberce, od nichž se ta velká aktivita dala očekávat, zaskočit. Jenže moc se nám to nedařilo, kluci byli nervózní a byli u všeho později než jejich soupeř,“ poznamenal.

Leština nedohrál

K nepříliš povedenému úvodu utkání dle domácího kouče přispělo i smolné zranění Leštiny, jenž ještě v první půlhodině putoval ze hřiště na nosítkách. „Špatně jsem došlápl, protihráč na mě padl a kolenní vazy asi nevydržely. Víc ale ukáže až vyšetření v nemocnici,“ smutnil zkušený bek, belhaje po zápase o berlích za svými spoluhráči do kabin.

Za Leštinu se posunul na levý kraj obrany Žižka, na jehož post ve stoperské dvojici vedle Horejše přišel střídající Jarabica. „Až ke konci poločasu se hráči s těmito změnami ve složení týmu srovnali,“ konstatoval trenér Šilhavý.

Zatímco do přestávky diváci často trnuli, protože před domácí brankou bylo až příliš rušno, ve druhé půli se obraz hry markantně změnil a blíže k vítězství byli fotbalisté Dynama. „Ta nervozita z nás během přestávky spadla a druhý poločas, myslím si, jsme už odehráli hodně kvalitně,“ pochvaloval si domácí kouč.

Chyběly jen góly. „Kdo zápas neviděl, řekne si, 0:0, už je to tu zase,“ zmínil sérii bezgólových utkání svých hráčů na domácím hřišti v uplynulé sezoně, kdy většinou ani šance nebyly. „Tentokráte bylo příležitostí na obou stranách plno a my jich ve druhé půli měli víc. Je velká škoda, že jsme alespoň jednu nevyužili,“ litoval Šilhavý, diváci ale jeho hráčům stejně zatleskali.

Návrat hvězdy

Velká pozornost diváků i médií patřila navrátilci z renomované zahraniční ligy Jiřímu Štajnerovi. „Hrál tady to, co jsme od něj čekali. Měl tam gólové přihrávky na Keriče a potvrdil, že je to hráč, jenž vidí,“ ocenil trenér Petřík, dle něhož se další zápasy Štajnerova souhra s jeho spoluhráči bude ještě zlepšovat. „Bylo vidět, že má chuť i schopnost hrát na velkém prostoru, ten jsme se mu tudíž snažili zajistit,“ přidal kouč Liberce i důvod, proč „Štajny“ hrál v záloze. „Odvedl velmi dobrý výkon,“ podtrhl Josef Petřík.

Také v Dynamu měl premiéru hráč s bundesligovou minulostí, jen s tím rozdílem, že Luboš Pecka přišel na český jih přes Boleslav (rozhovor s ním Deník přinese): a právě do Ml. Boleslavi se Dynamo k televizní předehrávce 2. kola I. ligy vydá už tento pátek.