„Věděli jsme, že Pardubice mají zkušené mužstvo, a to tu potvrdily,“ podotkl trenér Jiří Lerch, dle něhož hosté hráli velice organizovaně v obranné fázi, což domácím mladým hráčům dělalo potíže. „První půli jsme tam sice dvě tři dobré šance měli, bohužel jsme je neproměnili. Remíza tudíž je spravedlivá,“ usoudil.

Do přestávky, byť gól nepadl, se hrál svižný a dobrý fotbal, ve druhé půli šla úroveň hry dolů. „Hosté už se vyloženě soustředili na defenzívu a ještě víc obranu zhustili a my marně hledali prostor na nějaké kombinační akce,“ připustil trenér béčka Dynama.

„Sice jsme gól nedali, ale ani žádný nedostali, což je určitě pozitivní. ČFL je těžká soutěž, každý bod má cenu. Já osobně jsem s výsledkem spokojen,“ uzavřel Jiří Lerch.

Spokojeně z Hluboké odjížděli i hosté. „První poločas se hrál ve vysokém tempu, hra měla nasazení a na umělé trávě menších rozměrů bylo hodně soubojů,“ všiml si pardubický trenér Martin Svědík.

„Podali jsme opravdu kolektivní výkon, hlavně v obraně, kde vše jistil bezchybným výkonem Shejbal v bráně,“ ocenil Svědík. „Škoda jen, že jsme některou z našich šancí nedotáhli,“ zalitoval. „Na druhou stranu, bod z venku vždycky má svoji cenu,“ shrnul.

Písecké fotbalisty čeká jarní domácí premiéra v sobotu s béčkem Liberce (10.15). Do zápasu Musilovi svěřenci půjdou jistě povzbuzeni výhrou 1:0 z prvního jarního kola v Praze s rezervou Slavie.

„ Bylo to hodně pro nás vydřené vítězství,“ uvedl v rozhovoru se zpravodajem Deníku střelec vítězné branky Martin Malý. „Chtěli jsme tu vyhrát, což se nám sice podařilo, ale druhou půli jsme se trápili,“ uznal. „Nicméně tři body jsme si nakonec odvezli, a to je pro nás velmi důležité,“ pochvaloval si písecký záložník. „Musíme to nyní v sobotu potvrdit i doma proti Liberci. Potřebujeme vyhrát, protože potom jedeme dvakrát ven, do Karlových Varů a Pardubic, a to určitě budou velmi těžká utkání,“ doplnil Malý.

Písecké změny

PŘIŠLI: Michal Štrajt (hostování z Košutky Plzeň), Martin Šlapák (hostování z Příbrami), Robin Demeter (hostování z Jihlavy), Jiří Sova (přestup z Horažďovic), Ondřej Kosobud (návrat ze studia z USA), Jan Satrapa a Martin Voráček (přesun z dorostu)

ODEŠLI: Polodna (do Votic), Chrdle (do Rakouska), Bartalský (do Slovanu Bratislava), Pivoňka a Hrbáč (hostování v Hořovicku)