Svědčí o tom i to, že byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu na turnajích v N. Včelnici a na Hluboké. Premiéru v I. lize si odbyl na jaře proti Příbrami, kdy šel na hřiště na posledních osm minut – a prvně do základu naskočil i tuto neděli ve veledůležitém utkání právě opět proti Příbrami.

Kdy jste se dozvěděl, že s Příbramí půjdete na hřiště od začátku?

První takové náznaky byly den předtím na tréninku, kdy jsem to vycítil z toho, jak jsme připravovali různé kombinace. Definitivně jsem se to ale dozvěděl až před zápasem.

A asi jste se příliš nezlobil…

Samozřejmě, že jsem měl velkou radost, že jsem tu šanci dostal. Já ji dostal už ve středu v závěru pohárového zápasu na Žižkově, kde se nám při mém pobytu na hřišti podařilo vyrovnat. I to pro mne bylo takové plus. Ale jít do ligy v základu, to je super.

Před zápasem byste zřejmě brali jakékoli vítězství, tím větší radost ale jistě máte i z toho, že jste vyhráli tak přesvědčivě.

My chtěli hlavně vyhrát, protože už jsme ty tři body hrozně moc potřebovali. Proto jsme chtěli na Příbram vlítnout hned od první minuty. Ale to, co se nám povedlo v prvních deseti minutách, to bylo úžasné. Pak už jsme ten zápas v pohodě dohráli.

Byl to přesně ten výsledek, který jste ve vaší situaci potřebovali?

Určitě. Já jsem přesvědčen, že teď se to otočí. Všichni víme, že začátek ligy nebyl z naší strany zrovna nejlepší, ale já doufám, že teď už se to obrátí k lepšímu.

Vy jste dost zápasů odehrál i za divizní farmu ve Strakonicích. Byl jste za ty zápasy rád, anebo spíš se vám tam moc jezdit nechtělo?

Pár zápasů jsem za Strakonice odehrál a dal tam i dva góly, takže to docela šlo. S ligou se úroveň divize ale pochopitelně nedá srovnávat. Třeba dneska jsem toho měl už plné kecky…

O střídání jste si tudíž sám řekl?

To ne,to sám trenér asi vycítil, že už trošku šlapu vodu. Já už si ale fakt potřeboval oddechnout. Já se snažím celý zápas jezdit a makat naplno, ale ke konci už mi trošku síly ubývaly a třeba v osobních soubojích, myslím si, se to pak už projevilo. Doufám ale, že i na to si zvyknu a časem to z mé strany bude ještě lepší.

Vy jste si druhou půli vychutnávali a bavili i diváky. Byl to záměr?

My si v půli říkali, že hlavně nesmíme polevit a spíš ještě přidat nějaké góly. Nakonec jsme vyhráli 4:1, to jde.

Když jste ke konci střídal, diváci vás při odchodu ze hřiště vyprovodili potleskem. Vychutnal jste si to?

Rozhodně. Je to hodně příjemný pocit, když vám lidi tleskají. Doufám, že podobná atmosféra, jaká byla teď proti Příbrami, tady bude pořád.

V sobotu hrajete v Liberci, kde vás bude čekat zřejmě tvrdší oříšek, než jakým byla Příbram…

To víme, bod se ale dá udělat všude…