Střídající Claudio Silva domácí vytrestal za Korandovu malou domů v 90. minutě utkání. Na odpověď už nebyl čas. 

Host ze Zlivi Pavel Boubal (31) kroutil hlavou: „Devadesát minut jezdíme po zadku a na konci uděláme neomluvitelnou chybu. Náš hráč (Tomáš Koranda, pozn.) třikrát může poslat balon kamkoli, ale nahraje soupeři na gól," líčil mrzutý záložník. Není divu, že v domácí kabině byla nálada na bodu mrazu. „Hráč se omluvil a dál není, co řešit."

Pavel Boubal zatím hodnotí své podzimní účinkování v dresu Bavorovic pozitivně. „Když jsem přicházel, viděl jsem pohárový zápas s Vodňany, a tak jsem čekal, že to bude horší. Ale podařilo se nám uhrát osmnáct bodů, tým bojuje, a to je super," pochvaluje si letní posila Marineru, jež prý v takový přísun bodů ani nevěřila. Umístění ve středu tabulky bere všemi deseti. „Zatím musí v Bavorovicích panovat spokojenost. Body, které jsme chtěli uhrát, už dnes máme. A může se stát, že překvapíme na Dobré Vodě nebo něco uhrajeme doma se Slavií!" přemítá Boubal.

Začátek soutěže Marineru vyšel náramně. Poprvé prohrál až v šestém zápase v Ledenicích, pro které to naopak byla první výhra v I.A v historii klubu.

Cenné skalpy posbíral i Mariner. „S obrovským štěstím jsme uhráli vítězství na Slavii, bojovalo se na sto procent a body přibývaly," rád si Pavel Boubal vybaví bavorovický rozjezd do sezony.

Při otázce, zda fotbalistům Bavorovic na konci podzimu přece jen nedocházejí síly, zavrtí hlavou. „To bych neřekl. Roudné přijelo s mladým týmem a vydrželi jsme s ním běhat. Bohužel chybou v závěru jsme přišli o bod," litoval.
O Marineru se řadu sezon traduje, že hráči nemají zrovna vzornou docházku na tréninky. „Pár tréninků se udělalo," pousměje se host Pavel Boubal a je na něm vidět, že nechce zabíhat do detailů. „Předpokládám, že se v zimě potrénuje, udělá se nějaké soustředění a tým se dá na jaro zase dohromady," doplní.

Pavel Boubal se při rozhovoru nemohl vyhnout odchodu ze Zlivi, což je pro něj trochu ožehavé téma, protože všichni vědí, jak se Zlivští na podzim v I.B třídě trápí. Krize překvapila i bývalého kapitána týmu. „Oslovil mě pan Franěk, tak jsem jeho nabídku zvažoval. V tu dobu ve Zlivi bylo lidí dost, takže jsem nečekal, že to dopadne, jak to dopadlo… Situace tam není růžová. Ale věřím, že se to nějak zlomí, mužstvo se nastartuje a soutěž zachrání," nechce si připustit, že by Zliv měla spadnout do okresního přeboru.

Hostování v Bavorovicích mu skončí po podzimní části, a tak se bude řešit jeho případný návrat. „Zatím nevím, jak to bude probíhat. Nejednali jsme o tom. Dohrajeme poslední dva zápasy, po nich si můžeme sednout a uvidíme, co bude dál," nezavrhuje Pavel Boubal ani jednu variantu, ale poznamená, že mu osud Zlivi leží na srdci. „Jsem Zlivák a chtěl bych pomoci. Tým se bude muset posílit a dát dohromady," upozorňuje.

Až na rakouské angažmá a půlrok v Bavorovicích byl Pavel Boubal celou kariéru věrný Zlivi. „Vždy tam byla super parta," tvrdí. Nyní prý však má obavy, zda by vůbec dala tým pro okresní přebor dohromady, kdyby sestoupil…