Třiatřicetiletý brankář Pavel Kučera sice v Teplicích s kratšími přestávkami chytal téměř deset let, přesto na nedělní ligový duel v Teplicích rád vzpomínat nebude. Do Českých Budějovic se vracel s porážkou 0:3.

Fanoušci Dynama vás přes ty tři obdržené branky zvolili nejlepším mužem zápas. I tak jste ale s příjemnými pocity z teplic asi nejeli?
Já už to pro nějaké noviny řekl už v Teplicích – ten zápas se nám jako týmu nepovedl a my to musíme proti Slavii odčinit. Tak to ale ve fotbale bývá, že jednomu mužstvu se nedaří, zatímco naopak tomu druhému to jde enormně. A to se tam právě stalo. Teplice nás prostě přehrály a vyhrály zcela zaslouženě.

Vy jste v Teplicích dlouhá léta působil, takže jste si asi vyslechl své…
V samotném zápase určitě ne. Nehledě na to, že Budějovice v Teplicích moc bodů nezískaly, ale nadruhou stranu teplice zase těch bodů nezískaly tady v Budějovicích. Na jaře to Teplice u nás schytaly taky 3:0. Mezi námi platí zásada můj dům, můj hrad.

Jeli jste do Teplic jako druhý tým tabulky. Neměli tudíž někteří z vás nosy až moc nahoru?
To si rozhodně nemyslím. My nemáme žádný důvod se cítit být někde nahoře. My vyhráli na Střížkově, kde je neutrální hřiště, takže hlavu v oblacích mít nemůžeme. Jak už jsem řekl, Teplice byly prostě lepší. Jednoznačně.

Jenže Slavia asi o nic lehčím soupeřem nebude!
Samozřejmě, že ne. Slavia je v této době nejlepším mužstvem u nás. Se vším všudy. Dvakrát za sebou vyhráli ligu a je velkým favoritem celé ligy i letos. My jedině enormní vůlí a silou tady s ní můžeme získat nějaký bod. Nasazení musí být úplně dvěstěprocentní, bojovat nadoraz. Jinak odejdeme s brekem.

Není ale Slavia trošku nalomená? Jako by stále hledala optimální sestavu.
Vždycky chvíli trvá, než si mužstvo po tolika změnách sedne. Jenže já si myslím, že jim právě až teď začíná klapat, že tam trenér vrátil ty starší kvalitní hráče jako Krajčíka, Hubáčka či Šenkeříka. Čekali na svou šanci, teď ji dostali a využili ji. Myslím si, že Slavia každým týdnem půjde nahoru.

Na koho si budete muset dávat obzvláštní pozor?
Slavia je jako celý tým velice kvalitní, ale rozhodně si budeme muset hledět Jardy Černého, jenž má vynikající, vynikající tah na bránu. Řekl bych, že je to pro ně teď klíčový hráč. Taky Belaid, jenž se teď taky vrátil do sestavy, je velmi dobrý a nebezpečný hráč. Umí vypálit i zdálky, navíc ty míče, co teď máme, jsou pro takové střelce jako dělané.

Fanklub Slavie označil cestu do Budějovic za výjezd roku. Nemáte obavu, že domácí prostředí bude mít spíš Slavia?
Něco takového mi neříkejte ani z legrace! Já pevně věřím, že když budeme hrát dobře, že se ta tribuna tady nad námi zvedne a začne skandovat „Dynamo, Dynamo!“ Že ty diváky nastartujeme k tomu, aby se Slavia tady cítila hůř než my.