S osmibodovým náskokem na druhé Chrášťany se budou celou zimu vyhřívat v čele své skupiny!

Kapitán a nejlepší střelec týmu Tomáš Tengl nemůže, než konstatovat: „S podzimem je spokojenost. Prohráli jsme jen v Chrášťanech, kde nám chyběli čtyři lidi ze základu. Co k tomu říct víc…"

Třeba to, že FK Borek v polovině sezony vede skupinu, kde rozhodně nebyla nouze o zajímavé zápasy. Na špic se tlačily Chrášťany a také ony si vyzkoušely, jaké to je ocitnout se v čele, o první místo srdnatě bojovaly Strýčice. Ale Borek, který měl dlouho k dobru dohrávku v Žabovřeskách, nakonec zvládl porci jedenácti zápasů suverénně nejlépe.

Tomáš Tengl, jenž se v Žabovřeskách trefil čtyřikrát a jeho tým vyhrál 4:0, je proto optimistou. „Věřím, že to vykopeme. V kádru je dvacet lidí, hráče na okres máme, mohlo by to vyjít," prohlašuje kapitán, jenž se v čele pořadí střelců přetahoval o pomyslnou korunu s Filipem Bendíkem. „Známe se, on ve Strýčicích taky dává hodně gólů. Dotáhl se na mne, dal čtyři góly, ale hned druhý den jsem dal čtyři zase já!" popisuje Tomáš Tengl s úsměvem dostihy dvou kanonýrů třetí třídy.

Kapitán Borku dal v součtu o dvě branky víc než jeho kamarád, střeleckou  formu si držel celý podzim. „Pokud slouží zdravíčko, mohu střílet góly. Hlavně když drží kolena," podotýká útočník, jenž je na nejlepší cestě, aby překonal loňských jedenadvacet branek. „V minulé sezoně jsem osm zápasů vynechal: Kvůli poraněnému kotníku jsem chodil o berlích." V této sezoně  se dokonce stal kapitánem – a soudě podle počtu gólů mu jde nová role k duhu.

Všechno zatím nasvědčuje tomu, že se Borek poučil z minulé sezony, kdy mu sebralo postup béčko Bavorovic. Tomáš Tengl nepředpokládá, že v zimě nastanou v kádru  změny. Není k nim prý důvod. „Osm bodů je docela velký náskok, nic velkého asi neproběhne," míní.

Po jedenácti zápasech Borek budí respekt skvělým skóre – 42:8! Ani jednou neremizoval, až na duel v Chrášťanech vždy odcházel ze hřiště jako vítěz. A ten stadion… „Tomu by slušela krajská soutěž!" přikyvuje Tomáš Tengl. Fotbalový stánek je chloubou Borku. „Jezdí se na nás dívat dost lidí, je fajn, že nás podporují. Konečně je šance postoupit, tak se na jaře pokusíme zdárně dotáhnout sezonu do konce," slibuje za tým kapitán a zároveň nejlepší střelec.