Startovní pole doplní Trhové Sviny, domácí záloha Borovan, ze sousedního okresu poprvé zavítá Vyšší Brod a z Rakouska Harbach, za který nastupuje borovanský David Bujnovský.

Z loňských účastníků chybějí Mladé a Olešnice – oba kluby dají v přípravě přednost přípravným zápasům. Dříteň se vydá na turnaj na Hlubokou, kam to má blíž.

„Některé týmy se v zimě těžko scházejí. Mají různé akce, hráči hrají sálovku,“ chápe předseda TJ Calofrig Borovany Jiří Kubeš. Zatímco ze strany dorosteneckých celků pořadatelé zaznamenali zvýšený zájem, osmičku mužstev dospělých naplnili jen díky účasti vlastního béčka. „Byli bychom raději, kdybychom dali dohromady deset týmů, a mohli je tak rozdělit do svou skupin,“ přiznává Kubeš.

Sněhu se nebojí


Při zajištění turnaje fotbalisté Borovan spoléhají na pomoc města. S jeho podporou si troufají i na sněhovou nadílku. „Půjčí nám traktůrek s radlicí. Když odklidí chodníky, může vyjet na hřiště,“ říká předseda.

Loňský první ročník proběhl bez zásadních nedostatků, naopak ze stran účastníků byla slyšet na adresu pořadatelů chvála. „Odehráli jsme všechny zápasy,“ vzpomíná šéf TJ, i když jednou prý Borovanští měli namále – tak silně a vytrvale ten den sněžilo. „Minimálně tři lidé drží během turnaje službu, máme tu i správce,“ nebojí se nástrah zimy Jiří Kubeš.

Turnaj startuje o víkendu 16.–17. ledna, v úvodním zápase na sebe narazí SK Lišov a záloha Borovan.
Další zápasy 1. kola – turnaj mužů: Dobrá Voda – Trhové Sviny, Borovany A – Ledenice, Harbach – Vyšší Brod.
2. kolo: Ledenice – Harbach, Trhové Sviny – Borovany A, Lišov – Dobrá Voda, Borovany B – Vyšší Brod.