Proměna nováčka soutěže v lídra tím byla potvrzena, Borovany porazily Ševětín 2:1. „Byli jsme se podívat na soupeře před týdnem v Lomnici. Do Ševětína jsme přijeli uhrát dobrý výsledek. Přiznávám, že na začátku bychom byli rádi za bod. Zranil se nám stoper a nevypadalo to s námi dobře, protože jsme měli asi nejmladší obranu v soutěži!“ poukázal Mičanův asistent u kormidla Borovan Jan Vodhánil. „Proti tak zkušeným a dobrým hráčům, jaké má Ševětín, si však vedli obdivuhodně,“ chválil.

Do Ševětína Borovany zdaleka neodjely v kompletní sestavě. Chyběl jim zraněný Jenkner, pracovně zaneprázdněný Procházka i potrestaný Klimeš.
Když dvě minuty po inkasované brance musel s bolavým kolenem odejít ze hřiště stoper Linhart, nevypadalo to s hosty vůbec dobře. Při brankáři Helebrantovi ale stálo štěstí: v prvním poločase mu při střelách R. Novotného a Vokurky dvakrát pomohlo břevno!

Zejména Radim Novotný dělal v obraně hostů pořádný vítr a v 19. minutě sám otevřel skóre. Díky „špionáži“ v Lomnici Borovany o nové ševětínské posile dobře věděly. „Přesto je tak chytrým a zkušeným hráčem, že se uměl prosadit,“ uznal Vodhánil.

Borovanští přežili poločas, aniž by inkasovali podruhé, a v kabině se o přestávce nadechli k lepšímu výkonu, který jim nakonec zajistil v Ševětíně tři body!
„V šatně jsme si řekli špatné věci, které jsme dělali v první půli. Kluky jsme uklidnili, a hlavně vyjádřili víru, že pokud chyby nebudeme opakovat, tak naše šance přijde a vyrovnáme! Věděli jsme to. Fakt je, že jsme otočili už šestý zápas,“ konstatoval asistent trenéra.

Po utkání borovanské mužstvo kontaktovalo brankáře Jenknera, jenž leží s komplikovanou zlomeninou nohy v nemocnici. „Kluci hrají i za něj. Je v nemocnici na telefonu. Hned ví, jak jsme hráli, dokonce jsme mu i zakřičeli,“ líčil Jan Vodhánil.

Borovany si upevnily vedoucí pozici ve skupině. „Začíná se asi projevovat, že máme lepší tréninkové možnosti než ostatní. Trénujeme dvakrát týdně na umělce pod světly, to hned tak někdo nemá,“ dodal asistent.