Manažer fotbalového klubu v Borovanech Jiří Kubeš nepopírá, že vyloučený hříšník Petr Langer při odchodu ze hřiště „plácl rozhodčího přes čelo". Zároveň se ale v písemném vyjádření pro svaz ohradil proti červené kartě v situaci předcházející incidentu.

Po malé domů brankář Calofrigu chytil míč do rukou, Boršov se chystal zahrávat ve vápně soupeře nepřímý volný kop. Při diskusi, kde má stát borovanská zeď, měl sudí Zevl ukázat hráči Langerovi druhou žlutou a červenou kartu.

Manažer Jiří Kubeš trvá na tom, že při nepřímém volném kopu sudí nepostupoval v souladu s pravidly a pravdu měl domácí hráč. Což ale těžko uchrání borovanský tým od kontumace a Petra Langera, jenž se v roce 2008 ženil přímo na hřišti, od trestu. Konečné slovo bude mít STK a disciplinárka, která se bude případem zabývat v týdnu.

Trenér hostů František Jaroš prý slyšel políček až na lavičku. „Klasická česká facka to nebyla, plácl ho do čela. Ale kdyby sudí zápas neukončil, udělal by ze sebe před všemi hlupáka," tvrdí.

Kouč Boršova si myslí, že Petr Langer obdržel druhou žlutou kartu za to, že strčil do protihráče. „Pořád se zlobil a rozčiloval. Jednu žlutou už měl, a tím pádem dostal i červenou. Poté začal vyvádět."

Domácí si mohou rvát vlasy protože ve chvíli, kdy rozhodčí zápas oprávněně ukončil pro inzultaci, vedli  nad Boršovem 5:4. Ve druhém poločase otočili skóre třemi góly, s Boršovem to šlo z kopce…

Tečka se ale nepovedla, do kabin týmy zamířily předčasně. Už v 70. minutě. „Škoda, hrál se opravdu pěkný zápas, který se divákům líbil," litoval borovanský Jiří Kubeš.

Deník se pokoušel kontaktovat rozhodčího Zevla, aby se k inzultaci vyjádřil, ale neúspěšně – v neděli večer ani v pondělí nezvedal telefon.

Boršovští očekávají, že jim tři body spadnou do klína. „Ne, že bychom z takového vítězství měli radost, ale hráči se musejí umět chovat," apeluje na fotbalisty v nižších soutěžích trenér František Jaroš.