„Vytkli jsme si jednoznačný cíl, že pro Brno ligu zachráníme,“ říká 55letý kouč patnáctého týmu I. ligy.

Večeřa hned v úvodu obsáhlého rozhovoru odpovídal na dotaz, zda po pondělní porážce s Baníkem 0:2 nechtěl jaro přenechat někomu jinému.

„Budu upřímný, napadlo mě to mockrát,“ odvětil s tím, že dle něj by to ale byl nejjednodušší krok, jak ze zbavit odpovědnosti. „Pořád věřím, že na záchranu máme a bylo by zbabělé utíkat od problémů,“ zdůraznil trenér, jehož svěřenci v lize na podzim nasbírali o tři body méně než budějovické Dynamo.
Za jednu z příčin, proč Brno čeká na jaře nesnadná bitva o holé bytí a nebytí, označuje Večeřa širokou marodku.

Na dotaz, které zranění ho mrzelo nejvíc, hned si promítl účast svého týmu na tradičním včelnickém turnaji. „Ta zranění mě mrzí všechna, ale slzy na krajíčku jsem měl na turnaji v Nové Včelnici. Cítil jsem se nádherně, když Pepa Šural válel s Libercem. Říkal jsem si, konečně se probudil a máme šikovného kluka. Jenže za deset minut měl zlomenou nohu. S tím nic nenaděláte,“ smutnil brněnský kouč.

Jihu Čech se týkala i část rozhovoru, v níž se naši kolegové trenéra Večeři ptali, zda Josefu Dvorníkovi a Martinu Lejsalovi prodlouží smlouvy, které v prosinci vyprší.

Zatímco Dvornikovi už Večeřa v závěru sezony sdělil, že mu smlouvu klub nebude dál prodlužovat a že si může hledat jiné angažmá, o brankáře Lejsala prý zájem v Brně je.

„Jednal jsem s ním víckrát, trošku to natahoval, chtěl si budoucnost rozmyslet. Nakonec řekl, že smlouvu nechce prodlužovat, takže k poslednímu prosinci končí,“ vysvětlil Karel Večeřa, jenž nastínil i dvě možnosti, jak brankářský post vyřešit. „Buď někoho seženeme, nebo si stáhneme Martina Doležala z hostování v druholigovém Sezimově Ústí, kde s ním byli na podzim velmi spokojeni.“

A co návrat dalších hráčů z hostování? „O tom neuvažujeme. Padlo jen jméno Martina Doležala,“ uzavřel.