A hned na úvod se přesvědčil, že s uhájením vedoucí příčky to nebude mít vůbec jednoduché. Jaro zahájil bezbrankovou remízou. „Venku se nám dlouhodobě nedaří. Už na podzim se stalo pravidlem, že domácí zápasy jsou o sto procent jiné, lepší,“ vykládal Brousek po prvním jarním utkání. „Zápas v Nemanicích byl těžký. Terén byl docela měkký, o to jsme to my, těžší hráči, měli náročnější,“ posteskl si robustní útočník, jenž v zápase napočítal tři šance svého týmu.

Jak je zvykem, vedoucí celek tabulky se musí připravit na to, že se na něj bude chtít každý soupeř – týden co týden – vytáhnout. Hon na Nové Hrady již začal a čas ukáže, zda tým nelehkou roli zvládl. Při otázce, zda jsou Novohradští připraveni na vše, Roman Brousek pokrčí rameny: „Těžko říct. Máme mladý, nezkušený manšaft. Ale věřím, že se o to popereme.“

Trému na sobě Brousek v jarní premiéře necítil a nezaznamenal ji prý ani u svých spoluhráčů. „Šli jsme do zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Bohužel se to nepodařilo. Remízu bereme, je to pořád plusový bod,“ podotkl Roman Brousek a přiznal, že Nové Hrady domácí nepřehrály, jak si někdo mohl myslet. „Na gólovky jsme, myslím, vyhráli, ale herně to byl vyrovnaný zápas,“ konstatoval objektivně novohradský útočník, jenž mohl otevřít skóre v první půli. „Hlavičku mi brankář vytáhl a jednu moji střelu vyrazil. Vyložené gólovky to ale nebyly. Střela byla z dálky a hlavička z těžké pozice,“ popisoval Roman Brousek dva své pokusy v Nemanicích.

Fotbalovým okresem v zimě kolovaly zprávy, že Nové Hrady v přípravě trénují velice tvrdě. „Příprava byla kvalitní, naběhalo se, co bylo třeba. Teď jen, aby se to projevilo v zápasech,“ přeje si Roman Brousek a věří, že po prvním kole na rozkoukávání Nové Hrady teprve chytnou dech. „V přípravných zápasech se nám nedařilo sejít v nejsilnější sestavě, tak snad doléčíme poslední šrámy a za týden už budeme kompletní, i naše hra by tudíž měla vypadat lépe,“ vyhlížel Roman Brousek s nadějí další utkání: právě dnes Nové Hrady přivítají od 16.30 hodin Sedlec.

Domácí vítězství by pro mužstvo bylo po remíze v Nemanicích vítanou vzpruhou. „Půjdeme vítězství naproti. Nic nepodceníme, uděláme všechno pro to, aby body zůstaly doma,“ slibuje natěšeným novohradským příznivcům Roman Brousek.

I když se na hřišti v Nemanicích sešli před týdnem dva nejlepší kanonýři přeboru, domácí Stanislav Dubský st. a Roman Brousek, paradoxně v utkání nepadl ani gól. „Žádnou střeleckou metu jsem si pro jaro nedal,“ uvedl Brousek, jenž na podzim zatížil konto soupeřů jedenácti góly. Přesto se kanonýr ukázal v rozhovoru pro Českobudějovický deník jako týmový hráč, když sympaticky tvrdil: „Ať dá góly kdokoli, to je jedno, jen když se vyhraje.“
Pochopitelně vůbec by se nezlobil, kdyby právě jeho branky vydláždily Novým Hradům cestu do I. B třídy! Roman Brousek si dobře pamatuje sezonu, kdy tým spadl do okresu, dokonce coby mladíček už tehdy stačil nakouknout do A–mužstva. „Bylo mi asi šestnáct a jako dorostenec jsem většinou na konci střídal. Sbíral jsem první zkušenosti,“ vzpomíná.

Kdo může Novým Hradům překazit plány? „Určitě Roudné, Hluboké. Nevím jak Bukovsko, jestli udrželo kádr. Hrálo výborně, takže by se dopředu mohlo také natlačit,“ přemítá Roman Brousek ve chvíli, kdy se náskok jeho týmu v čele přeboru ztenčil na jediný bod.

V zimě doplnil kádr Nových hradů Brouskův bratr Jakub, jenž přišel na hostování ze Spartaku Trhové Sviny. Roman se těší, až posila vyléčí zraněné koleno, protože se přesvědčil, že by jim bratrská spolupráce mohla na trávníku vycházet. „Už jsme spolu hráli přátelák a dali jsme dohromady čtyři fíky!“ směje se.