„Pak mi volal pan Pelta, zda bych měl chuť jít do Jablonce, a protože navíc Opava v té době spadla do třetí ligy, vůbec jsem neváhal,“ říká.

Podobně rychle jste se rozhodl to zkusit i teď v Budějovicích?

Já v Jablonci viděl, že trenér dává šanci spíš jiným hráčům než mně, a tak jsem nabídku z Budějovic uvítal a určitě bych ji chtěl využít.

V Jablonci je těžké se prosadit?

To je. Každý post v týmu je tam zdvojený nebo dokonce i ztrojený. Tím, že se hrály evropské poháry, pan Pelta nakoupil hodně hráčů. I proto jsem stihl v Jablonci v lize sehrát jen jeden zápas.

Tím víc si ho asi pamatujete?

To není tak těžké, byl to až poslední zápas s Brnem, kdy jsem hrál od začátku celých devadesát minut. Byl to i můj první zápas v lize a pochopitelně jsem se na něj moc těšil. Myslím, že to bylo v pohodě.

Věříte, že v Dynamu byste měl větší šanci do ligy naskočit?

Myslím, že ano. Trenér mi avízoval ještě předtím, než jsem sem šel, že spolu s Nitrianským jsme dva na pravého beka. Já vím, že Nitri hrával i záložníka, že to není ortodoxní bek. Takže tu šanci tady se prosadit vidím jako velkou.

Věděl jste, že Laštovka, jenž tady hrál pravého beka, po sezoně odešel a že byste ho tudíž mohl na jeho postu nahradit?

Ano, věděl jsem to. I to, že odešlo víc hráčů. A že je velká šance se prosadit do základní sestavy. I to byla jedna z věcí, proč jsem do Budějovic šel. Je lepší hrát, než být v týmu, kde je víc poněz, ale sedíš na lavici. O Budějovicích se říká, že jsou takový rodinný klub, že tu ale vše funguje, jak má. Já si tudíž myslím, že Budějovice pro mě byly nejlepší volba.

Laštovka rád po lajně vyjížděl dopředu. Je to i váš styl?

Jistě. Časy, kdy bek jenom bránil, jsou pryč. Bek na hřišti často běhá nejvíc sprintů, ale mě to určitě baví.

Kdy jste do Písku vlastně za mužstvem dorazil?

Já v sobotu ještě měl zápas za Jablonec a v neděli na turnaji v Čelákovicích další dva, a tak mi trenér dal na pondělí ještě volno. Do Písku jsem tudíž přijel až v úterý.

Jste tu jen pár dní, ale přece jen, jaké jsou vaše první dojmy?

Já tady už dva roky zpátky byl asi měsíc v přípravě, takže některé kluky znám. I ostatní kluci jsou super, v tom nebyl vůbec žádný problém. Vždycky se líp chodí někam, kde člověk někoho zná, než do úplně neznámého prostředí. Že jsem to v Budějovicích znal, tudíž je velká výhoda.

Už vám někdo naznačil, že byste tu mohl zůstat?

Ještě jsme se o tom vůbec nebavili. Mně akorát bylo řečeno, zda bych chtěl hrát za Budějovice, a já řekl, že ano. Pan Kotrba se mě zeptal, zda mohu přijet hned. A tím, že Jablonec jel do Rakouska na soustředění, já místo do Rakous jel sem. Ale zda bych sem šel na hostování, či na přestup, jsme ještě neřešili.

Co před těmi dvěma roky? Proč jste tu tehdy nezůstal?

Tak to i mně bylo záhadou… Byl jsem s klukama na soustředění, poté jsme byli týden v Budějovicích a nato v Praze hráli s Hradcem. Trenér Tobiáš i na webových stránkách uvedl, že mě rád přivítá v týmu, jenom Opava že musí být rozumná. Pak si mě ale z ničeho nic pan Tobiáš zavolal a sdělil mi, že se musím vrátit do Opavy. Proč, to nevím, asi se kluby nedohodly.

V Písku vás třetiligoví Rakušané vzadu moc neprověřili, ale v úterý v Nové Včelnici vás čekají už daleko silnější soupeři. Těšíte se?

Pochopitelně, že ano. Jak jsem zmínil ty Čelákovice, tam jsme měli Hradec a Boleslav, ve Včelnici budou Slavia a Liberec, to budou neméně těžké zápasy. Ty určitě prověří, kdo na ligu má. Kdo má šanci se do kádru dostat.