Do Dynama přišel letos v lednu na zkoušku, brzy ale dostal na jihu Čech smlouvu.

Ve dvou posledních zápasech jste dal dva góly, to jste se nám nějak rozstřílel…

Dát gól je pěkná věc, potěší to, nicméně mě daleko víc těší, že jsme se Slováckem dokázali na jeho hřišti hrát vyrovnaný zápas. Myslím, že takové zjištění bude dobré pro naše sebevědomí. Z toho pohledu jsem rád, že jsme zápas na Slovácku tak zvládli.

To si pochvaloval i jeden z vašich trenérů Martin Vozábal, nicméně dodal, že dle jeho soudu jste zápas měli vyhrát. Taky si to myslíte?

Řekl bych, že na hře Slovácka bylo vidět, že jeho hráči byli na trávu už víc zvyklí. Že přijeli z herního soustředění, že byli silnější na míči. To musíme uznat. Na druhou stranu, my jsme hráli dobře zezadu a navíc se nám dařily i brejky, takže jsme nakonec měli, myslím si, více šancí než náš soupeř.

Mluvil jste o tom, že domácí měli víc osahaný trávník. Hrálo se tudíž na přírodní trávě?

Ano, pro Slovácko to byla předligová generálka, i proto se zřejmě hrálo na přírodní trávě. My na ní byli všeho všudy včetně tréninků teprve potřetí.

Zmínili jsme vaše dva góly, přičemž ten první z nich proti Karlovým Varům, to pro vás asi byla hodně jednoduchá práce…

Souhlasím, to byl snadný gól, gólman vyrazil Fundovu střelu a já to jen dorazil. Na Slovácku to ode mě byla taková technická střela přes obránce. Myslím si, že brankář toho moc neviděl. Jsem rád, že to skončilo v bráně.

Martin Vozábal chválil nejen tu vaši ránu, ale i celou akci, která gólu předcházela. Řekl, že ti kluci, co vám to připravili, odvedli výbornou práci.

Jo, jo, byla to moc hezká akce. Beny mi dal pěknou přihrávku a já z první střílel.

Jak výsledek, tak i výkon byl příznivý. Může to být příslib do blížící se sezony?

Určitě. Předchozí dva zápasy jsme hráli s třetiligovými mužstvy a v nich jsme si vyzkoušeli určité varianty hry do zavřené obrany. Na Slovácku to byl jiný zápas, proti jinému kalibru a bylo vidět, že to je první liga. Domácí byli sebevědomí, chtěli hrát, ale my se nezalekli a řekl bych, že jsme se k tomu dobře postavili. Výsledek byl rozhodně zasloužený a měl by pro nás být povzbuzením.

Když se vrátíme k vašim dvěma gólům, bude vás ten první z nich něco stát do klubové kasy? Anebo se bude počítat až případný gól v soutěži?

Tak to já nevím, jak to tady je. Ale co mi napočítají, to mi napočítají…

Jak své dosavadní působení na jihu Čech hodnotíte?

Spokojenost. Já to vzal jako určitou výzvu, lákalo mě jít do klubu, který má prvoligové ambice a který bude hrát o postup. A abychom do ligy postoupili, je v tuto chvíli pro mě rozhodující.

Zatím si asi nemůžete stěžovat ani na malé zápasové vytížení.

Řekl bych to asi tak, že ještě nikdy jsem v přípravě neodehrál více minut než teď. Byť je to možná i tím, že ten přípravný blok je tak dlouhý a že těch zápasů hrajeme tolik. Navíc já v poslední době nebyl zvyklý zimní přípravy dělat, takže už toho mám až nad hlavu…

Takže už se těšíte, až začnete hrát o body?

Já bych byl nejraději, kdyby to vypuklo alespoň o čtrnáct dní dřív.

Ještě vás ale čekají dva přípravné víkendy a teď v pátek derby s Táborskem. To je hodně prestižní zápas, těšíte se?

Já to až tak necítím, je to pořád jen příprava. Body se za ten zápas přidělovat nebudou, my ale jako v každém jiném utkání v něm budeme chtít samozřejmě vyhrát. Nicméně naostro to bude až za dva týdny proti Varnsdorfu. To už bude úplně jiný zápas. A hodně důležitý zápas.

Po Hurkovi přichází Koukal

Další posilu pro jarní část sezony hlásí druholigové Dynamo. Po slávistovi Martinu Hurkovi, o jehož příchodu Deník už informoval, míří na jih Čech z Plzně devětadvacetiletý Zdeněk Koukal, jenž I. ligu mj. hrál i v Bohemians, Teplicích, Žižkově, Ostravě a Příbrami.

Na jaře už naopak nebude branku Dynama hájit Michal Daněk, jenž bude do konce sezony hostovat ve II. lize v Bohemians Praha.