Dal dva moc pěkné góly, přesto se po zápase málem rozbrečel.

Dvacetiletý Tomáš Mičola byl v nedělním utkání fotbalové Gambrinus ligy v Č. Budějovicích nejlepším hráčem ostravského Baníku, další potupě velice ambiciózního a kdysi i obávaného týmu však nezabránil.

Jaký je to pocit, dát dva góly, a přesto jet domů s prázdnou?
Zase jsme prohráli, takže ty góly bohužel nic neřešily. My vedeme 1:0 a můžeme dát i druhý uklidňující gól, jenže nic místo toho to Budějovice otočily až na 3:1… Ale musím uznat, že zaslouženě, měly plno dalších šancí. My ke konci ještě kousali, ale už jsme dokázali jen výsledek korigovat.

Přitom první gól většinou mužstvu pomůže?
Jenže nás, místo aby nás to nakoplo, to ještě víc srazí. Začneme bránit a dělat blbosti, pak dostaneme ze standardky gól a už se zase vezeme.

Domácí se do svých šancí dostávali až neuvěřitelně snadno. Jsou za vašimi nezdary tudíž chyby v obraně?
Ale to nejde to svádět jen na obránce. My jsme všichni dole, všichni se trápíme. Beci chybují, my útočníci zase nedáváme góly. A ty nedáváme i proto, že nedostáváme takové míče od záložníků, jaké jsme dřív dostávali. Prostě to špatné, moc špatné…

Takže by se příčina bídného jara dala najít spíš v psychice?
Je to možné. Kdybyste viděli, co my předvádíme na tréninku, jak tam jezdíme, jak do sebe zajíždíme, běháme a makáme všichni nadoraz. A pak přijde zápas a jako by na hřiště vyběhl úplně jiný manšaft.

V Baníku jste jistě byl zvyklý na lepší výsledky?
Je to špatné, pořád jen prohráváme. Ale já věřím, že se do příštího ročníku všechno zlomí. Aspoň doufám, že to tak určitě bude. Teď jen musíme tuhle sezonu nějak důstojně dohrát a na podzim do toho vlítneme a ukážeme, že na ty poháry máme a že jsme dobré mužstvo.

S Baníkem jezdily vždycky stovky fanoušků, teď by se ti v kotli dali spočítat na prstech jedné ruky a pár desítek jich zůstalo za branami. Baníčku, my jsme s tebou, už neplatí?
Já se jim nedivím, že po těch našich výsledcích jich sem moc nepřijelo. Těm, co dorazili, ale děkujeme. Že se někteří nedostali dovnitř, nás samozřejmě mrzí.