Utkání pražské Slavie s českobudějovickým Dynamem se totiž muselo líbit. Především v první půli měl zápas spád, tempo, byla v něm spousta střeleckých pokusů i dramatických momentů před oběma brankami.

Nechyběly ani chyby, a to některé až úsměvné. Ale i ty k fotbalu patří. Škoda jen, že ač se na atraktivní podívané podíleli hráči obou týmů, těch chyb fotbalisté Dynama vyrobili víc. I proto jeli nakonec domů s prázdnou. „Dát na Slavii dva góly a nemít ani bod, to mrzí,“ připustil Peter Černák, jenž na Slavii vstřelil nádherný gól na 1:1.

Divácký fotbal

Trenéra Jaroslava Šilhavého Slavia svým útočným stylem nepřekvapila. „My čekali, že Slavia vsadí na ofenzivu, bohužel k tomu, že dala tři góly, jsme notně přispěli,“ zmínil chyby, kterých se hráči při všech třech gólech dopustili.

„Na druhou stranu je třeba uznat, že domácí si vypracovali i další šance, které nevyužili. Ty přitom byly jasnější než ty, z nichž jsme třikrát inkasovali,“ poznamenal trenér Dynama.

Své hráče přesto za odvedenou hru nehanil. „Myslím si totiž, že k té kvalitě, kterou zápas hlavně v první půli jistě měl, jsme velkou měrou přispěli i my,“ zdůraznil. „Nejeli jsme k zápasu s předsevzetím hrát vyloženě na obranu,“ dal Šilhavý najevo, že spoléhal na to, že vzadu by Slavia mohla mít okénka.

A v tom se nemýlil, slávisté opravdu byli v defenzivě zranitelní. K těm chybám je ale hráči Dynama svou aktivitou donutili. „Ty branky, co jsme dali, sice vyčítají Seneckému, ale Grajciar dal na Bohemce před týdnem podobný gól, jaký teď vstřelil Černák,“ připomněl Šilhavý, že zatímco slovenského záložníka Slavie za jeho dalekonosnou střelu některá média vynášela do nebes, po Černákově pumelici hledají chybu v brankáři…

„Druhý gól, co jsme dali, to už chyba brankáře byla,“ připustil, nicméně nutno dodat, že ačkoli Ondráškovu střelu asi Senecký měl zkrotit, do té příležitosti se mladý útočník Dynama dostal po drzé individuální akci přes dva hráče ligového mistra!

„Navíc jsme měli i další slibné možnosti: Riegel šel zprava sám na bránu, ale ukvapil se, a v dobré pozici hlavou těsně minul centrovaný míč Stráský,“ připomněl Šilhavý (mohl přidat i moment, kdy po akci Riegla trefil Stráský zblízka Seneckého do hlavy…).

„Byť v první půli naše práce v obranné fázi nebyla dobrá, kluci zápas poctivě odpracovali. Přestože jsme prohráli, lze v naší hře najít určitá pozitiva,“ usoudil domácí kouč.

Hned po zápase v rozhovoru pro Českou televizi dal Šilhavý jasně najevo, že padat hlavy nebudou. „Nadávat svým hráčům za předvedený výkon nebudu,“ ujistil. „Pořád se volá po intenzitě hry, aby fanoušek měl z toho fotbalu nějaký zážitek. Pokud chceme diváky na stadion dostat, musíme mu nabídnout zajímavou podívanou. A k tomu musí přispět obě mužstva. Jestliže jeden tým přijede jen bránit a zatáhne se do bloku dozadu, to se lidem nelíbí,“ podtrhl. „Na druhou stranu, my potřebujeme body jako sůl,“ zdůraznil, že i na Slavii chtělo jeho mužstvo uspět.

„Jenže to bychom nesměli tolik chybovat,“ znovu se vrátil k velkým chybám, za které jeho tým pykal. „Tentokráte se těch chyb dopouštěli i naši nejzkušenější hráči,“ zmínil nepovedený odkop Hunalův. „Zřejmě nechtěl hrát zbytečně na roh, bohužel trefil protihráče a Vlček měl před sebou prázdnou bránu. Na dalších dvou gólech se podepsal Pavel Kučera, jenž nám vychytal zápas s Teplicemi,“ řekl budějovický kouč (ostatně i na Slavii si Kučera zase řádně zachytal…).

Střed obrany v Edenu hostům skřípal. „V podstatě každá dlouhá přihrávka za obranu pro nás znamenala potíž,“ uznal Šilhavý. „Hráči pozdě couvali a nezachytávali ty náběhy. David Horejš je lídr týmu a pozitivní kluk, po vleklém zranění zřejmě ještě ale není v optimální pohodě.“

Své si naopak odehrál vpředu mladý Ondrášek, přesto za něj po hodině hry šel Hudson. „Chtěli jsme Ferdu dostat do zápasu, s Teplicemi jeho příchod a přesun Stráského na hrot naši hru zvedl,“ vysvětlil kouč Dynama, proč Ondráška stáhl ze hřiště. „Kvůli výkonu to nebylo, hrál dobře,“ dodal.

Teď s Libercem!

Zápas na Slavii už je ale historií, ligový rychlík uhání dál. A v neděli hraje Dynamo další velice důležitý zápas: na Střeleckém ostrově se od 15 hodin střetne s Libercem!