Pro třetiligový Písek, kam v této sezoně přestoupil, tudíž je vítanou posilou. Po zápase s Vltavínem jsme s ním hovořili.

Doma 0:0, asi žádné velké nadšení?

Vltavín je v tabulce taky hodně nahoře, jenže my doma potřebujeme vyhrávat. Přitom jsme měli víc ze hry i nějaké příležitosti, bohužel ten gól nám tam nepadl.

Vy jste měli velký tlak hlavně v nástupu do druhé půle, kdy i vy jste tam měl jednu gólovku. Co tomu vašemu voleji chybělo?

Myslím si, že jsem to trefil dobře, brankář to ale škrtl a šlo to na břevno. Měli jsme ale i spoustu centrů i nějaké další příležitosti. Hned po té mé střele měl i Michal Skopalík velkou šanci, jenže jsme to tam bohužel nedotlačili.

Když jste přicházel do Písku, těšil jste se na boj o druhou ligu. Vyplňují se vám tyto představy?

Začátek jara nám bohužel utekl. Měli jsme dost zraněných, ani teď ještě nejsme kompletní. Pak se to ale nějak ustálo a teď už hrajeme líp. Řekl bych, že hrajeme dobrý fotbal, potřebujeme ale udělat nějakou vítěznou šňůru, tak tři čtyři vítězství v řadě. Boj o čelo ale nevzdáváme, se soupeři z horní části tabulky ještě hrajeme. Pokud jde o mne , tak já osobně jsem v Písku spokojen. Doufám, že i moje výkony jdou nahoru. Dobře ale cítím, že něco tomu ještě chybí. Doufám, že se ještě budu zlepšovat. A nejen já, i celý náš tým.

V juniorce Dynama jste zahrával většinu standardek, ale v Písku se o ně dělíte s Malým.

To je pravda, aspoň to není tak jednotvárné. Myslím, že ty standardky nebyly tak zlé, nějaké závary po nich byly, akorát ten gól tomu chyběl.

Všiml jsem si, že jste si pro míče chodil hodně dozadu.

Hráči hostí byli zalezlí vzadu a hodně to zahustil, tak jsme se snažili je trošku vytáhnout, dát si míč do nohy a snažit se to dávat do lajn. Proto jsem si chodil pro míče a snažil se je zezadu rozehrávat. Myslím, že se nám to docela dařilo, jen ta koncovka nám chyběla.

Těšíte se na derby se svými bývalými spoluhráči z Dynama?

Jistě, mám tam spoustu kamarádů, s nimiž jsem stále v kontaktu a fandím jim. Že bych ale šel do zápasu s nimi s nějakou nostalgií, to ne.

Na Sezimovo Ústí ztrácíte osm bodů. Vidíte ještě šanci hrát o postup?

Klidně se může stát, že nějaká mužstva můžou mít problémy a že se bude postupovat ze druhé či třetí příčky. Nehledě na to, že když budeme vyhrávat, můžeme se i o to první místo ještě porvat.

Rožboud trefuje jen břevna

Devětadvacetiletý záložník S. Ústí Stanislav Rožboud se v bezgólovém utkání III. ligy v Hlavici dostal do dvou příležitostí. Sám tvrdí, že zejména ta druhá byla jednoznačně gólová.

Jak jste ty šance viděl?

Při té první vyhrál po dlouhém autu Petr Martínek hlavu. Míč se dostal ke mně a já halfvolejem trefil břevno. Od něj šel míč na zem zpátky do hry a je škoda, že tam nebyl nikdo, kdo by ho dorazil do sítě . To byla velká příležitost, ale ještě o něco větší byla ta druhá. Marián Horka vyhrál hlavičkový souboj a já pak byl s míčem sám před gólmanem. Chtěl jsem balon uklidit k tyči. Dostal jsem se k brankáři blízko. Jak jsem kopal, srazil mě. Ani nevím, kam míč odletěl. Kluci říkali, že ho vyrazil rukou. Škoda, to jsem mohl proměnit. Kdybychom do půle vedli 1:0, mohli jsme si vítězství pohlídat. Takhle to bylo nadále otevřené.

V Hlavici prý se hrálo na velmi malém hřišti?

Bylo opravdu malé. Auty se házely do vápna tak, že byly rovnocenné rohovým kopům. Až mi to hřiště připadalo neregulérní. I tráva nebyla nic moc. Byla řada soubojů, pohledný fotbal se tam nehrál.

Vy jste po krátké pauze hrál celý zápas. Co se stalo v minulých dnech?

Po derby v Písku jsem měl teploty, chřipku. Když už jsem to chtěl zkusit, natáhl jsem si sval. Naštěstí to nebylo nic hrozného, během pěti dnů jsem se dal do pořádku. Na Motorletu jsem odehrál dvacet minut, teď už celý zápas. Nastoupili jsme spolu s Alešem Kočím, který byl také zraněný, v podstatě jako čerství hráči. Škoda, že jsem ten zápas nerozhodl.

Gól by vás určitě povzbudil…

Samozřejmě. V této sezóně jsem několikkrát trefil břevno. Mrzí mě to, gólů jsem mohl mít na kontě více. Ale staré a otřepané fotbalové pravidlo říká, že nezáleží na tom, kdo dává góly. Hlavně, aby se dařilo týmu.

Ze dvou zápasů venku jste vybojovali čtyři body. Takže spokojenost?

Spokojenější bychom byli se šesti body, ale myslím si, že ani čtyři nejsou k zahození, že to není špatné.

V neděli hrajete v Králově Dvoře. Co vy osobně od zápasu čekáte?

Královák je doma velmi silný. Má ve svém středu zkušené hráče: Saboua ze Žižkova, Jakuba Bureše, který má také ligové starty. U nás na Soukeníku jsme vyhráli 4:2, ale byl to zápas jako na houpačce. Písek nám však ukázal, že i tam se dá vyhrát.