A odjížděli spokojeni, protože i bod ze S. Ústí, odkud jely s prázdnou mj. i Jihlava, Zlín či Žižkov, má zřejmě ve II. lize svou váhu. „Pro nás je remíza malým vítězstvím, bodu si velice vážíme. Byť z pohledu celého utkání je to pro nás možná i ztráta,“ uvedl na pozápasové tiskovce trenér Oldřich Abrhám. „Přijeli jsme sem s tím, že se chceme porvat o výsledek a že domácím zadarmo nic nedáme,“ ujistil. „Bohužel jsme hned na začátku ze standardky dostali gól, což přisuzuji tomu, že jsme nebyli na zápas dostatečně koncentrováni,“ do­dal.

Ani rychlá branka, kdy si na Jasanského přímý kop naběhl Javorek a hlavou míč tečoval do sítě, na chuti do hry hostům z Čáslavi nijak neubrala – v první půli byla Čáslav lepší. „Myslím, že bylo vidět, že chceme vyrovnat a že máme mužstvo, které má své kvality, které kombinuje a které umí hrát fotbal. Řekl bych, že po obdrženém gólu jsme byli jednoznačně lepší než domácí, že jsme je přehrávali. A po hodině hry jsme dokázali vyrovnat. Myslím, že zaslouženě,“ soudil Abrhám.

Podíl na vyrovnání přiznal i svým asistentům. „Já chtěl Džafiče střídat, ale přemluvili mě, ať ho tam ještě chvíli nechám. A to se vyplatilo,“ pochvaloval si čáslavský kouč.

Na domácí straně pochopitelně s bodem přílišná spokojenost nepanovala. „Hostující tým stejně jako ve svých minulých utkáních i tady vsadil na jednoduchost, důraz a bojovnost, hodně spoléhal na nakopávané míče. Já na to své hráče sice upozorňoval, přesto se potvrdilo, že nám tento styl vůbec nevyhovuje,“ vraštil čelo trenér Luboš Zákostelský. „V předchozích zápasech tady Sokolov i Zlín chtěly hrát fotbal, tentokrát se moc mluvit o fotbale nedalo. Spíše to bylo o soubojích,“ do­dal.

I vyrovnávací gól Čáslav dala díky Džafičově důrazu, se kterým šel do souboje s gólmanem Fryštákem. „Právě po jednom z nakopávaných míčů nám tam balon dopadl před šestnáctku na zem, my ho nedohráli a dostali jsme gól,“ kabonil se kouč Spartaku.

Fryšták, jenž zaskočil za rekonvalescenta Doležela, sice při gólu na 1:1 trošku zaváhal, svůj tým však výrazně podržel – za své nevídané zákroky po hlavičkách Šturmy a Mojdla by si zasloužil být televizním Borcem na konec…

„Mrzí mě, že jsme nevyhráli a ztratili doma dva body. Musíme tu ztrátu dohonit někde jinde,“ uzavřel Zákostelský.

Zkusí jeho svěřenci v neděli uspět hned v Karviné?