Po víkendovém zápase třetiligové juniorky Dynama s pražským Motorletem (5:0), ve kterém patřil k nejlepším hráčům, odpovídal Michal Rakovan na dotazy Deníku.

Pokud jsme viděli dobře, přispěl jste k debaklu Pražanů jedním gólem a dvěma asistencemi. Je to tak?

Řekl bych, že ano.

Takže spokojenost?

Že jsem se prosadil, mě samozřejmě těší, hlavní ale je, že jsme vyhráli a získali důležité tři body. Je ale škoda, že za stavu, kdy vedeme 5:0, nedáme míč na zem a v pohodě si nezahrajeme. Zbytečně se honíme chybami a nakopávanými balony.

Čekal jste, že to bude tak jasná partie a že Motorlet smáznete 5:0?

To určitě ne. Oni sice jsou poslední v tabulce, jenže v této soutěži nejde nikoho podcenit, třetí liga je hrozně vyrovnaná. Jak říkám, pro nás bylo hlavní, že jsme vyhráli a utrhli se od spodku tabulky. Myslím, že prakticky už jsme zachráněni.

To už to máte tak spočítané?

Ve stejnou dobu jako my hrál i Žižkov v Písku, a pokud tam prohrál, bylo by tam už devět bodů. A to už je hodně. Nikdo přece nemůže předpokládat, že ti vzadu vyhrají všechny zbývající zápasy. Navíc i my ještě můžeme někde zabodovat.

Třeba hned ve středu doma v předehrávaném utkání s Hlavicí?

Pochopitelně, že budeme zase chtít uspět, lehký zápas to ale nebude. Já v Hlavici minulý půlrok nebyl, ale pamatuji si z uplynulé sezony, že oni hrají výborný kombinační fotbal. Mají tam dobré a zkušené hráče, takže nic jednoduchého to tady ve středu s nimi určitě nebude.

Před týdnem jste v Jablonci ráno béčku pro karty chyběl, zato jste si odpoledne zahrál za áčko. Pro vás to ale úplně první start v lize nebyl.

To ne, poprvé jsem do ligy naskočil už před rokem proti Kladnu, kdy jsme doma vyhráli 3:0. Teď v Jablonci jsem hrál ligu už podruhé.

Ale radost jste z toho určitě měl stejnou jako před tím rokem…

Určitě, za tu šanci jsem byl hrozně rád. Liga je liga.

Na druhou šanci v první lize jste sice čekal přes rok, trošku vás ale přibrzdilo i vážnější zranění.

Je to tak, půl roku jsem stál. Měl jsem přetržený vaz v kotníku.

Je docela možné, že na další šanci v lize nebudete už muset čekat tak dlouho – jak klub sdělil, jdete s áčkem do letní přípravy. Těšíte se?

Jasně, že se těším. A moc. Musím zamakat a doufám, že se tam udržím. Dobře ale vím, že mě čeká ještě dlouhá cesta.

Napadlo vás, když jste jako žáček začínal v Blatné s fotbalem, že byste se mohl dostat až do ligy?

To ne, nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Vůbec ne.

Zdeněk Ondrášek, jenž se v lize už zabydlel, kdykoli dal za béčko gól po vašem centru, vždycky vzpomínal, jak vám to spolu už v Blatné klapalo. „Už v žácích mi Raky na góly nahrával, to on umí,“ říkal. Měl pravdu?

Ale to jo… Já v Blatné za žáky hrál stopera a vždycky jsem to kopal dopředu na něj a on tam utíkal a dával góly…

Příprava v áčku začíná už 7. června, takže hned po Jablonci dostali hráči dovolenou. Jak to ale bude s vámi? Ve třetí lize se hrají ještě čtyři kola…

To je na vedení, ne na nás. Ale pokud vím, bylo naznačeno, že když vyhrajeme s Motorletem a ve středu nějaký bod uhrajeme i doma s Hlavicí, že už od středy i my, co máme jít do přípravy s áčkem, budeme mít volno…