Hru hostí ale ocenil. „Ovčáry tady hrály výborně. Není náhodou, že v soutěži ještě neprohrály. Většina hráčů má kolem třicítky a jejich zkušenosti na naše mladíky platily,“ prohlásil Lerch po porážce od Sokola Ovčáry, kdy si on odbyl svou premiéru v nové funkci.

Nebylo chybou, že se vaši hráči často snažili nakopávat dlouhé míče dopředu, kde ale ve vzdušných soubojích zadáci hostí kralovali?

To je pravda, na druhou stranu ale my máme vpředu vysoké útočníky, třeba Adam Klavík má přes sto devadesát centimetrů, ale stejně jsme ty hlavy tam nedokázali vyhrát. Prostě si musíme sednout, probrat to a pracovat dál.

Gólu, který jste dostali, předcházela řada individuálních chyb. Co hlavně hráčům vytýkáte?

Na začátku celé té akce bylo špatné postavení Šimánka na levém kraji obrany. Zatracovat ho ale nechci, je to mladý kluk, takže na sobě musí dál pracovat.

Asi měl i nějaké potíže, protože si ve druhé půli žádal o střídání…

Už v půli mi říkal, že ho tahá břicho pod žebrem. Já si ale myslím, že šlo spíš o psychickou záležitost. I tak si myslím, že až na tu chybu nehrál špatně.

Chtěl byste i přes prohru někoho ze svých hráčů vyzvednout?

Rozhodně Zdeňka Křížka. Podržel nás už ve Varech, kde v nastaveném čase dokázal chytit i penaltu, výborně chytal i tentokrát.

Zdeněk Čadek byl s vámi na lavičce provizorně, anebo jde o trvalé dořešení realizačního týmu?

Zdeněk Čadek byl jmenován mým asistentem, rozhodnutí o tom padlo už ve čtvrtek. Budeme u juniorky působit v této dvojici.

Při pohledu do tabulky lze konstatovat, že nic lehkého vás v nejbližší době asi nečeká?

To určitě ne. Hlavně nás teď čeká náročný týden: ve středu hrajeme derby s Pískem, což je velice těžký soupeř, v neděli jedeme do Varnsdorfu. Je to velice obtížný týden, musíme to ale zvládnout.