Svěřenci kouče Milana Borového měli za sebou domácí porážku s Želčí a celkově nevydařený start do soutěže. Ševětínští na tom byli ještě hůř – neměli ani bod a čekali na první gól. „Potřebovali jsme body jako sůl, za to vítězství jsem hrozně rád!" oddychl si trenér Milan Borový.

První poločas skončil bez branek a trenér měl ke spokojenosti daleko, i když si jeho tým vytvořil více nebezpečných příležitostí. „Na začátku jsme se dvacet minut vůbec nemohli dostat do hry, což jsem klukům o přestávce v kabině vyčetl. Ševětín měl náznaky šancí, centry po stranách, kde jsme nestíhali. Pak Martin Šíma nastřelil tyčku, šanci měl Radim Štos, ale nebylo to ono. První poločas byl takový utrápený," hodnotil Milan Borový.

Zatrnulo mu, když druhá půle začala zahozenou šancí Hindyho! Domácí smolař naštěstí zakončil nepřesně. Vyloučení stopera Wolfa (58.) po druhé žluté kartě definitivně naklonilo misky vah na stranu Olešníka. Po ubráněné standardce Ševětín nedotáhl útočnou akci a hosté založili od vlastního vápna rychlou akci, na jejímž konci Radim Štos prostřelil gólmana Černého.

Olešník výhodu muže v poli bleskově přetavil ve vedoucí branku a od té chvíle dominoval.

Útočník Dudek z podobné pozice jako Štos minul vzdálenější tyč. V 69. min. osamocený Šíma pohodlně zvýšil na 0:2 a za pět minut hosté do šroubku rozebrali ševětínskou obranu. Souhře po ose Dudek – Červenka – Štos ukázal trenér Olešníka u lavičky zdvižený palec. „Ve druhé půli už jsem je poznával, bylo to mužstvo, které chci vidět," chválil kouč. „Tři góly byly zasloužené," konstatoval.

Letošní a loňský nováček byli před vzájemným zápasem v podobné situaci – s tím rozdílem, že ambice Olešníka, který v kraji obhajuje čtvrté místo, jsou přece jen vyšší. „Po třech kolech jsme měli jeden bod. Ale ještě více mě mrzelo dvanáct inkasovaných gólů. Pracujeme na tom, máme své problémy. Tentokrát nám chyběl kapitán Roman Chlumecký (pásku si dal na rukáv Lukáš Dudek, pozn.), chyběl Jirkovský, ale museli jsme se s tím nějak vyrovnat. Samozřejmě jsem nevěděl, jak se zachová vedení," připouští Borový, jenž ví, že jako trenér je za výsledky zodpovědný. „Ne, že bych přímo nabídl rezignaci, ale řekl jsem v úterý na tréninku, že jestli cítí, že je třeba udělat změnu, tak já jsem připraven, protože vím, že vedení má ambice trochu jiné než já."

Před sezonou veřejně vyhlásil, že by bral umístění v první polovině, tedy mezi nejlepší osmičkou. „Hrát někde do čtvrtého místa, když vím, že v soutěži jsou tři exdivizní týmy? Pro mne je osmé místo strop, tak jako bylo loni desáté, a chtěl bych se posouvat výš," říká.

Žádné ultimátum před Ševětínem od předsedy klubu nedostal. „Necítil jsem tlak, že když neuděláme tři body, tak budu muset odejít," kroutí hlavou Borový. „Dokud mohu, budu dělat svou práci."

Tři vstřelené góly jsou pro mužstvo povzbuzením do dalších bojů. Když v 74. min. Borového tým pečetil výsledek přesilovkovou kombinací, musel mít fanoušek Olešníka úsměv ve tváři! „Ne, že bychom hráli fotbal až do prázdné brány, ale situace máme nějak naučené, chceme je tak dohrávat. A když jeden hráč míč potáhne a druhý je tam, kde má být, tak zakončení vypadá takhle," komentoval Milan Borový opravdu vydařenou souhru.