„Byť se hrálo na umělé trávě, bylo to hlavně v první půli dobré utkání,“ vyzdvihl asistent trenéra Zdeněk Procházka, dle jehož slov sice domácí údajně postrádali dva nebo tři hráče ze základu, sestavu ale zkoušeli i hosté. „Navíc Ried je momentálně v čele rakouské ligy, takže má svou sílu,“ dodal Procházka.

Budějovičtí fotbalisté favorita v úvodu zaskočili fotbalovějším herním projevem a v některých fázích hry byli lepším týmem. „V prvním poločase byla iniciativa víc na našich kopačkách,“ soudil Procházka a zmínil akci z dvacáté minuty, kdy se do střelecké pozice dostal po Nitrianského centru Ondrášek, jenž hlavou ale poslal míč nad bránu.

Necelou čtvrthodinu nato se fotbalisté Dynama ale vedoucí branky přece jen zaslouženě dočkali: „Po vydařené individuální akci Luboše Pecky otevřel skóre Petr Šíma,“ přiblížil budějovický asistent.

Ve zbytku prvního poločasu se domácí snažili zvýšit tlak, ale ze hry si žádnou výraznější možnost nepřipravili, takže se pokoušeli Kučeru v brance zaskočit alespoň ze standardních situací. Při té poslední se těsně před odchodem do šaten srazil Kučera s jedním ze soupeřů a byl krátce ošetřován.

Také po změně stran hráči domácího Riedu, které již tento víkend čeká start jarní části rakouské ligy, a tak očividně nechtěli předligovou generálku prohrát, se snažili hned od úvodních minut hosty zatlačit před jejich branku. Nej〜dříve to zkoušel Sammer, pálil ale vedle, nicméně krátce před uplynutím hodiny hry se Rakušané dočkali, když Křížkovi v bráně sice po jednom závaru pomohla tyčka, proti následné Zuljově střele ale už byl budějovický brankář bezmocný. „Ried si ten gól asi zasloužil, nerozhodný výsledek je dle mého soudu spravedlivý,“ uznal Procházka.

Zdeněk Křížek, jenž v poločase šel do brány za Kučeru, si v poslední půlhodině zachytal dosyta, ale byl velice pozorný a poradil si i s nepříjemnými střelami Carrila a Zulje.

„Do druhé půle jsme poslali pět nových hráčů a náš soupeř nás trošku zatlačil, přesto jsme měli tři vyložené příležitosti, které jsme bohužel nedali. Škoda, mohli jsme klidně i vyhrát,“ posteskl si asistent trenéra Šilhavého.

Šanci se ukázat dostal i Grigori Chirkin z litevského FK Ventspils. „Dorazil do Písku na soustředění až v pátek a absolvoval tudíž s námi jen jeden trénink. Za této situace ale podal dobrý výkon,“ ocenil Zdeněk Procházka, dle něhož v první půli nový muž týmu hrál ve středu zálohy s Otepkou a po změně stran operoval z pravé strany. „Celý zápas odehrál i Pavel Novák, jehož jsme si po zranění Riegla a nově i Laštovky stáhli ze Sezimáku, abychom ho zkusili,“ uzavřel Procházka.

SV Ried – Dynamo Č. Budějovice 1:1 (0:1)

Branky: 57. Zulj – 30. Šíma.

SV Ried: Hesl (46. Gebauer) – Stocklasa (46. Schrammel), Karner (46. Prettenhaler), Glasner, Riegler – Brenner (46. Hadzic), Ziegl (46. Hackmair), Carril (80. Lexa), Sammer – Royer (46. Hammerer), Marti Misut (46. Zulj).

Dynamo ČB: Kučera (46. Křížek) – P. Novák, Lengyel, Horejš (46. Černák), Žižka – Nitrianský, Chirkin, Otepka, Šíma (46. Benát) – Pecka (46. Mezlík), Ondrášek (46. Stráský).

Třeboň – Dynamo Č. Budějovice B 0:3 (0:1)

V dalším duelu zimní přípravy třetiligoví mladíci Dynama sice pokračovali ve vítězném tažení, trenér Lerch ale vraštil čelo: „V naší hře byla i hluchá místa, zřejmě důsledek tvrdé přípravy.“

Už ve 4. min. dal první gól Sajtl, jenž si naběhl z krajního beka za obranu a z úhlu napálil šibenici už vzdálenější tyče. Ještě do půle kopali domácí za Slámovo strčení penaltu, výborný gólman Vokatý ji ale Pintérovi chytil. Ke konci zápasu pak hosté přidali po akcích Kaňáka dva góly: na 2:0 zvýšil Timm a tři minuty před koncem pečetil Rakovan.

Branky: 4. Sajtl, 69. Timm, 87. Rakovan. Poločas: 0:1..

Dynamo ČB B: Vokatý – Sajtl (46. Pösinger), Sláma, Holub, Koutný – Repa, Bakala, Rakovan, Rein (70. Sedláček) – Timm, Sedláček (46. Kaňák).