Frýdečtí zvládli v minulém kole utkání na hřišti Sokolova, kde díky Mozolově trefě z penalty vyhráli 1:0. S velkým optimismem šli hráči také do domácího duelu s Jihočechy. „Na Budějovice jsme se pečlivě připravovali, jelikož jsme věděli, že nás čeká zápas s velice kvalitním soupeřem, který se chce rychle vrátit zpátky do první ligy," podtrhl po zápase v rozhovoru pro Deník domácí záložník Petr Zapalač. „Bohužel jsme inkasovali zbytečné dva góly z ojedinělých šancí. Těchto věcí se musíme vyvarovat. Já vím, že jsme ve druhé půli hráli výborně, ale tahle okýnka zápas rozhodují," smutně konstatoval frýdecký středopolař.

Samotný zápas začali domácí aktivně. Už v 10. minutě zapadl míč přesně k tyči českobudějovické branky. Jenže radost domácích fanoušků byla předčasná. Gól dal kapitán Literák rukou, za což uviděl také žlutou kartu. O šest minut později našel nádherně Kmoníček nabíhajícího Taliána, který hlavou nastřelil tyč. S dorážkou Staška si pak gólman Křížek poradil.

A ve 21. minutě udeřili Jihočeši. Ránu Linharta stačil ještě Prepsl vyrazit, jenže dorážka Klesy již byla gólová – 0:1. O patřičný vzruch se hráči obou týmů postarali v závěru první půle, kdy Prepsl chytil gólovou hlavičku Kaloda a na druhé straně Křížkovi po Mozolově střele z přímého kopu pomohlo břevno jeho branky.

Po změně stran poslali domácí do hry druhého útočníka a Frýdečtí znatelně ožili. Kouč Dynama Luboš Urban po zápase uvedl, že jeho svěřenci se před utkáním na hru domácích se dvěma útočníky připravovali. „Čekali jsme, že domácí budou hrát na dva vytáhlé hroty, dlouhé míče, sklepávání na nabíhající záložníky. Takže jejich rozhodnutí hrát od začátku jen na jednoho hroťáka nám nahrálo, vzadu si to Lengyel s ostatními dobře pohlídali," liboval si hostující trenér a dodal, že když ve druhé půli frýdečtí fotbalisté přešli na dva útočníky, moc prostoru na mezihru už nebylo. „Hra se srovnala a domácí díky své agresivitě a důrazu získávali odražené míče a měli i spoustu standardek. Ať už to byly rohy nebo trestňáky, pokaždé to smrdělo gólem," podotkl českobudějovický kouč.

Domácí druhou půli začali náporem, ale v 51. min. jejich rozjezd přibrzdil druhý gól v jejich síti: v 51. minutě si totiž po faulu na Brunclíka podobně jako před týdnem v zápase s Mostem z penalty věděl Jaroslav Machovec rady  0:2!

Vyhráno hosté ještě zdaleka však neměli, domácí bojovali dál.

A měli i dobré šance.

V 57. min. po nádherné dělovka Zapalače podruhé v zápase pomohlo Křížkovi břevno a tři minuty nato se právě Křížek zaskvěl po Prokešově hlavičce. Blízko gólu byla také střela střídajícího Soukupa, avšak ani on na Křížka v bráně Dynama nevyzrál.

Prohra 0:2 s favoritem domácí fotbalisty hodně mrzela. Jejich výkon ocenil i hostující trenér. „Pro nás to byl těžký zápas a jsme rádi, že jej už máme za sebou a že si vezeme domů tři body," vyzdvihl Luboš Urban a zdůraznil, že jistě bylo vidět, že se výhra jeho týmu nerodila vůbec jednoduše. „Z mého pohledu byla první půlka lepší. Dobře jsme do zápasu vstoupili, kdy Jirka Funda měl dvě dobré příležitosti. Pak u nás stálo štěstí, kdy soupeř nastřelil po centru ze strany hlavou tyč. Od té chvíle jsme byli jednoznačně lepší a je velká škoda, že jsme kromě jednoho gólu nepřidali ještě další. Pro druhou půlku zápasu se dalo počítat, že domácí šoupnou do hry druhého vysokého útočníka. Hráli víc nátlakově. Byly to samé dlouhé míče, plno standardek. Dvakrát nás zachránilo břevno a třikrát fantasticky vychytal domácí fotbalisty brankář Křížek. Byli jsme sice pod tlakem, ale góly jsme naštěstí dávali my. Vítězství si hrozně moc cením, jelikož jsme věděli, že to bude hodně těžké. Domácí mají výborný manšaft, až se divím, že nenasbírali víc bodů a že jsou v tabulce tam, kde jsou. Mají nepříjemné nátlakové hráče a nebezpečné standardky," řekl na adresu soupeře trenér Luboš Urban.

Za výkon své svěřence pochválil i domácí trenér Milan Duhan: „Musím hráčům poděkovat za to, jak k utkání přistoupili a jaký fotbal hráli. Divákům se to dneska muselo líbit. Budeme doufat, že body se nám podaří uhrát v dalších zápasech, když to dneska nevyšlo," uzavřel.

Frýdek-Místek - Dynamo ČB 0:2 (0:1)

Branky: 21. Klesa, 51. Machovec (11). ŽK: Literák – Novák, Machovec, Funda. Diváci: 2830. Rozhodčí: Ardeleánu – Hrabovský, Kotík.
Frýdek: Prepsl – Švrček, Literák, Cigánek, Žídek – Talián, Mozol (84. Soukup), Palko, Zapalač – Kmoníček (46. Prokeš), Staško (86. Kovařík).
Dynamo: Křížek – Novák, Lengyel, Deli, Machovec – Klesa, Benát (77. Herzán), Brunclík, Funda (73. Chmelo) – Linhart (90. Hanzlík), Kalod.

Farma Dynama potřetí v řadě bodovala

Strakonická farma Dynama ve III. lize poté, co zlomila černou sérii 21 zápasů bez výhry, dokázala po výhrách s Meteorem Praha a venku s Chomutovem  bodovat i ve třetím zápase za sebou. Tentokrát mladíci Dynama hráli s Admirou Praha na Složišti nerozhodně 2:2.

Domácí začali aktivně a už v 7. minutě po Hurkově rohu na malém vápně zcela volný Novotný hlavou otevřel skóre. Ve 22. min. Kadula sklepl míč hrudí na Hurku, jenž z voleje z dálky tvrdě vypálil, bránu ale překopl. Pražané díky dobré hře středové formace postupně získávali více ze hry a v poslední čtvrthodině první půle dvěma góly skóre otočili.

Po změně stran už Pražané měli hru ve své moci, proti dobře hrajícím zadákům strakonické farmy se ale nedokázali prosadit. A tak v 78. min. udeřili domácí: Vaněk sklepl míč na Schertlera, na jehož šikovnou nahrávku si do vápna naběhl Kadula a s přehledem vyrovnal na 2:2. „Dvakrát jsme vystřelil na bránu a dali dva góly. Tomu se říká efektivita," spokojeně se usmíval domácí trenér Rudolf Otepka…

STRAKONICE – ADMIRA 2:2 (1:2) - Branky: 7. Novotný, 78. Kadula – 36. Kurek, 45. Mošna. ŽK: Petráň – Čmejla. Diváci: 50. Rozhodčí: Poživil – Langer, Hanousek. Strakonice: Coufal – Novotný, Petráň, Viták, Lerch – Staněk (68. Schertler), Radouch, Čadek (58. Vaněk), Kadula, Havelka (27. Slavík)  – Hurka.